[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

نماینده ولی فقیه در سپاه: نهم دی غلبه گفتمان مقاومت در برابر گفتمان سازش بود، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌گفت: نهم دی ماه حماسه غلبه گفتمان مقاومت در برابر استکبار در مقابل گفتمان سازش با استکبار بود.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین عبدالله حاجی صادقی یکشنبه در مراسم راهپیمایی و گرامیداشت حماسه نهم دی ماه در شیراز افزود: حماسه این روز تجلی بصیرت همراه با استقامت امت انقلابی، تبلور جهاد کبیر امت ولایتمدار در برابر هجمه دشمن برای تحمیل اراده خود و تجلی غیرت دینی و عاشورایی شاگردان مکتب امام حسین (ع) بود. وی اضافه کرد: نهم دی روز یأس دشمنان انقلاب اسلامی‌ و رمز ماندگاری انقلاب اسلامی ‌بود.
او اظهار داشت: برخی روزها به دلیل اتفاقی که در آن مقطع افتاده متعلق به آن روز نیست و همیشگی شده و هر سال پیام خود را دارد مانند روز بعثت، روز غدیر، روز عاشورا، روز 15 خرداد و روز 22 بهمن که برای همیشه پیام دارند. نماینده ولی فقیه در سپاه، نهم دی را یکی از روزهای تاریخ‌ساز و انقلاب‌ساز دانست و بیان کرد: ما در جریان فتنه سال 88 دو روز تاریخی را فراموش نخواهیم کرد که یکی 29 خرداد که روز تجلی و تبلور ولایت بود، روزی که دشمن قاطعیت رهبری را در آن خطبه‌های الهی و انقلابی دید و یکی هم نهم دی ماه که امت تیر خلاص را به فتنه زد و دشمن را به طور کامل مأیوس کرد و بزرگترین خطر از مقابل انقلاب برداشته شد.
حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی گفت: حماسه نهم دی دارای ویژگی‌هایی از جمله خودجوشی ملت بود، راهپیمایی این روز رویدادی نبود که نظام و حکومت از مردم خواسته باشند بلکه مردم به شکل خودجوش وارد عرصه شدند. وی افزود: ویژگی دیگر نهم دی خشم انقلابی مردم بود، مردم دیدند که به مقدسات و عاشورا توهین شده و غیرت دینی آنها تجلی پیدا کرد، این روز ثابت کرد که اسلام فقط آشتی نیست، به همان میزان که از ولایتمداری به عنوان حقیقت دین یاد می‌کند به روحیه استکبارستیزی و مبارزه با شرک هم اهمیت می‌دهد.
او ادامه داد: نهم دی که فتنه 88 و تهدید و حمله چراغ خاموش دشمن را به عامل بقای انقلاب تبدیل کرد، تجلی استقامت فکری و عملی امت بود. حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی افزود: امروز دشمن دست برنداشته و فتنه جدیدی پیش بینی کرده و باید از نهم دی ماه برای خنثی کردن فتنه جدید دشمن درس بگیریم. وی درباره عوامل شکست دشمن در فتنه 88 گفت: بصیرت افزایی همراه با قاطعیت، صبر و مقاومت رهبری، غیرت دینی و روحیه انقلابی و جهادی مردم و خشم انقلابی آنها و قدرت تشخیص بموقع و بصیرت مردم از جمله دلایل اصلی شکست این فتنه بود. نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ‌افزود: پیام نهم به مسئولان این بود که ما از شما ولایتمداری می‌طلبیم و انتظار داریم که در هر موضوعی اجتهاد خود را کنار بگذارید، ما انتظار نداریم که رئیس مجلس، رئیس جمهوری و رئیس قوه قضائیه در نظام ولایی نظریه‌پردازی کنند، انتظار داریم که نظر ولایت را که حکم الله است عمل کنند. حجت الاسلام والمسلمین حاجی صادقی ادامه داد: پیام دیگر نهم دی به مسئولان این بود که در مقابل دشمنان نترسید و منفعل نباشید، روی پای خود بایستید و بر اصول انقلاب خود پافشاری کنید و بدانید که پیروز هستید. او گفت: فتنه دهه 90 دشمن این است که با فشارهای اقتصادی، تهدیدها، جنگ روانی و فرهنگی اراده ما را بشکند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی