[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۶
  • دوره جدید

گواردیولا: اگر می‌باختیم، کارمان تمام بود، روزنامه شیراز نوین

پپ گواردیولا، سرمربی منچسترسیتی، به پیروزی حیاتی و ارزشمند تیمش مقابل لیورپول واکنش نشان داد. به گزارش سایت رسمی منچسترسیتی، پپ به خبرنگاران گفت: بازی برای هر دو تیم یک بازی واقعی بود. توانستیم یک تیم معرکه را شکست بدهیم. از دقیقه اول فوق‌العاده بودیم. از کسب سه امتیاز و کاهش فاصله با صدر جدول خوشحالیم. حالا هر اتفاقی ممکن است. اکنون در تیممان یک دفاع چپ تخصصی نداریم. بنابراین باید یک تبریک ویژه و بزرگ به آیمریک لاپورته گفت که در پست غیرتخصصی‌اش مقابل چنین مهاجمانی انقدر خوب بازی کرد. همه اعضای تیم فوق‌العاده بودند.
به سرخیو آگوئرو در همین بازی‌ها نیاز داریم. کیفیت او تفاوت را رقم می‌زند. برای بردن چنین بازی‌هایی، به چنین مهاجمانی نیاز دارید. سرخیو در تمام طول دوران فوتبالش چنین گل‌های حساسی زده و گل امشبش هم باورنکردنی بود. لیورپول تیمی است که گل نمی‌خورد؛ ولی ما دو بار دروازه‌اش را باز کردیم. با شهامت بازی کردیم. در پرس از جلو، جنگنده بودیم. لیورپول در ضدحملات و پاس‌های بلند پشت مدافعان حریف بسیار زهردار، سریع و خطرناک است.
اگر امروز می‌باختیم، کار تقریباً تمام بود. در بهترین حالت کارمان بسیار دشوار بود. با این حال، اکنون که برده‌ایم هم 4امتیاز با صدر فاصله داریم و صدرنشین، لیورپول است. هنوز باید بجنگیم؛ ولی این برد به ما اعتماد به نفس زیادی می‌بخشد. به بازیکنانم افتخار می‌کنم، ولی نه فقط امروز. در طی 4روز دو بازی را باختیم؛ ولی شما نمی‌توانید کاری که آن‌ها در 16ماه اخیر انجام داده‌اند را فراموش کنید. می‌دانستیم بازی امروز یک فینال است و اگر می‌باختیم، کار تقریباً تمام بود.
تمام تمجیدها باید نثار این بازیکنان معرکه شود. در لیگ قهرمانان اروپا هم باید به همین شکل بازی کنیم. هر دو تیم برای گل‌زنی تلاش می‌کرد. ترسی از لیورپول نداشتیم و فشار زیادی روی آن‌ها وارد کردیم. لیورپول هنوز صدرنشین است؛ ولی فاصله به 4امتیاز کاهش پیدا کرد. می‌دانستیم اگر ببریم به کورس برمی‌گردیم و اگر ببازیم، کارمان تمام است. هرگز لیگی به این نزدیکی و دشواری را به یاد نمی‌آورم. مدعیان بسیار بزرگ و قدری برای قهرمانی تلاش می‌کنند. حالا رقابت نزدیک‌تر از همیشه است. هر بازی حکم یک فینال را دارد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی