[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

۴۰هزار البسه پلیس به دوربین مجهز می‌شود، روزنامه شیراز نوین

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به هدف‌گذاری پلیس برای تجهیز ۴۰‌هزار البسه پلیس به دوربین گفت: ۸۷درصد مردم از عملکرد پلیس پیشگیری رضایت دارند.
به گزارش ایسنا، سردار محمد شرفی در حاشیه همایش یک‌روزه فرماندهان پاسگاه‌ها و رؤسای کلانتری‌های انتظامى ‌استان زنجان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: هدف از برگزاری این همایش بررسی و ارزیابی عملکرد استان‌ها در حوزه کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها، نظارت بر تحقق فرامین، ابلاغ سیاست‌ها و خط مشی‌ها و ابلاغ تدابیر و برنامه‌های آتی است.
 رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به این‌که استان زنجان خوشبختانه از وضعیت مطلوبی در کنترل جرایم خشن برخوردار است خاطرنشان کرد: وقوع جرایم خشن در سطح استان در حد صفر و یا بسیار ناچیز بوده است.
وی با اعلام این‌که بر اساس ارزیابی صورت گرفته استان زنجان از توانمندی بالایی برخوردار بوده به‌طوری که این استان در مؤلفه‌هایی چون مدیریت کیفیت نیروی انتظامى ‌و خوشایند سازی محیط، اشراف کلی و مدیر برتر، جزو استان‌های برتر انتخاب شده است. 
سردار شرفی با اشاره به این‌که از برنامه‌های آینده پلیس پیشگیری ناجا، هوشمند سازی پلیس است خاطر‌نشان کرد: در استفاده از تلکنولوژهای نوین و فضای مجازی پیشگام و پیشرو هستیم و سعی داریم بخشی از خدمات پلیس به مردم را به صورت الکترونیکی ارائه دهیم.
وی افزود: کاهش هزینه‌ها، ارائه خدمات در کمترین زمان ممکن، افزایش میزان رضایتمندی عمومى ‌و کاستن از مشغله نیروها برای انجام مأموریت‌ها از جمله مزایای الکترونیکی کردن خدمات انتظامى‌ است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا اظهار امیدواری کرد، این روش با ایجاد بستر مشترک با دستگاه قضا در ارسال پرونده‌های قضائی و بدرقه متهمان به صورت ویدئو کنفرانس عملیاتی شود.
شرفی دوربین‌دار کردن البسه پلیس را از دیگر برنامه‌های پلیس پیشگیری در کلانتری‌ها و پاسگاه‌ها عنوان کرد و گفت: این اقدام سند محکمى ‌برای قضاوت، تحقق عدالت و ابزاری برای نظارت بر رفتار پلیس در مسیر حفظ حقوق شهروندی است.
 به گزارش پایگاه خبری پلیس، وی با اشاره به هدف‌گذاری تجهیز ۴۰‌هزار لباس پلیس به دوربین بیان کرد: در مرحله اول هزار عدد توزیع شده است و در مرحله بعد قصد داریم از دوربین‌های عینکی استفاده کنیم. 
 این مقام انتظامى ‌با تأکید بر این‌که ۱۵‌هزار نفر از کارکنان پلیس در کلاس‌های آموزشی تعالی رفتار شرکت کرده‌اند گفت: این امر منجر به افزایش رضایتمندی مردم از عملکرد پلیس شده و بر اساس پایش صورت گرفته ۸۷‌درصد مردم از عملکرد پلیس پیشگیری رضایت دارند.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا با اشاره به نقش دستگاه‌ها در کاهش آسیب‌های اجتماعی خاطر‌نشان کرد: نیروی انتظامى‌ در کاهش آسیب‌های اجتماعی جزو سازمان‌های برتر است.
‌شرفی تصریح کرد: نیروی انتظامى ‌با انجام اقدامات فرهنگی و سلبی در زمینه جمع‌آوری معتادان متجاهر‌، حوزه امنیت اخلاقی و... خوب عمل کرده و امیدواریم با جانفشانی کارکنان پلیس و مرزبانان، همراهی اصحاب رسانه و حمایت‌های مردمى‌آسیب‌های اجتماعی کاهش یابد.
وی به نرخ پایین میانگین وقوع جرم در استان زنجان در مقایسه با سطح کشور اشاره و تصریح کرد: استان زنجان به‌لحاظ داشتن زیر ساخت‌های فرهنگی مناسب، مردمان خوب، دیندار و ولایت مدار و توانمندی دستگاه‌ها و تلاش شبانه‌روزی پلیس از امنیت مطلوبی برخوردار بوده و جزو استان‌ها امن و برتر کشور است.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا به فراوانی آمار جرایم در استان زنجان اشاره و خاطر‌نشان کرد: بر اساس آمار جرایم، سرقت قطعات داخل خودرو‌، سرقت از اماکن خصوصی و سرقت موتورسیکلت از جرایمى‌ است که بیشترین آمار را در استان زنجان به خود اختصاص داده است که امیدواریم با آموزش و توانمند سازی شهروندان و مشارکت مردم و پلیس این جرایم نیز کاهش یابد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی