[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۰۵۲
  • دوره جدید

امام‌جمعه موقت شیراز: همه به دولت در حل مشکلات اقتصادی کمک کنند، روزنامه شیراز نوین

امام جمعه موقت شیراز، ایجاد مشکلات اقتصادی را توطئه دشمنان با هدف دلسرد کردن مردم نسبت به نظام و انقلاب دانست و گفت: دولت به تنهایی نمی‌تواند این مشکلات را حل کند و نیاز است که مردم و سایر قوا نیز در این راه همکاری و کمک کنند.
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام سید ابوفاضل رضوی اردکانی در خطبه‌های نماز جمعه شیراز گفت: مسئولان نظام در همه بخش‌ها باید بکوشند تا با درایت و تأمل این توطئه دشمن را خنثی کنند.
وی، یکی از ضرورت‌های امروز را اصلاح ساختار نظام بانکی کشور دانست و ادامه داد: مسئولان باید نظام ربوی بانک‌ها را اصلاح کنند و این موضوع، خواست تمام مراجع نیز است که وزیر امور اقتصادی و دارایی نیز قول‌هایی برای حل اصلاح این ساختار داده که باید در عمل اجرا شود.
امام جمعه موقت شیراز اظهار داشت: در کنار اصلاح ساختار نظام بانکی، جلوگیری از سقوط ارزش پول ملی و همچنین کنترل قیمت‌ها از دیگر اقداماتی است که مسئولان باید با جدیت دنبال کنند.
رضوی اردکانی گفت: دولت و مجلس باید با استفاده از افراد خبره و اقتصاددانان توانمند و دلسوز یک طرح مناسب اقتصادی را برای عبور کشور از مشکلات اقتصادی تهیه کنند.
امام جمعه موقت شیراز گفت: البته قوانین خوبی هم در این زمینه در کشور وجود دارد که به علت نظارت درستی که بر اجرای آنها نمی‌شود نتوانسته است آنگونه که باید مؤثر و کارآمد باشد.
وی افزود: اگر بر فعالیت بانک‌ها نظارت بهتر و دقیق‌تری شده بود امروز با بسیاری از مشکلات مواجه نبودیم و برخی مفسدان اقتصادی نمی‌توانستند شعبه‌ای از یک بانک را در اختیار خود قرار دهند.
خطیب جمعه شیراز گفت: چگونه است که یک جوان اگر بخواهد یک وام 10 تا 15 میلیونی ازدواج از یک بانک دریافت کند آنچنان سختگیری و دقت می‌شود که ممکن است فرد نتواند آن وام را دریافت کند یا منصرف شود اما افرادی هم بودن هیچگونه محدودیت و مشکلی میلیاردها تومان وام دریافت می‌کنند؟
رضوی اردکانی، ضمن تأکید بر لزوم کوشش دولت و مجلس برای مقابله با تورم افزود: باید با شرکت‌ها و کارخانه‌های تولیدی که خودسرانه و هر روز قیمت محصولات و مایحتاج اساسی مردم را افزایش می‌دهند و یا افرادی که این کالاها را احتکار می‌کنند برخورد جدی شود.
وی، برخورد جدی دولت و قوه قضائیه با مفسدان اقتصادی و فرهنگی را خواستار شد و گفت: تفاوتی نمی‌کند که فردی که تخلف کرده برادر، داماد یا خویشاوند کدام یک از مسئولان نظام است، باید با این افراد برخورد شود تا مردم دلگرم شوند که با متخلف در هر سطحی که باشد برخورد می‌شود.
او اضافه کرد: مسئولان هم مراقبت کنند که آقازاده‌ها و نزدیکان آنها با سوء استفاده از نام آنها به بیت المال دست‌اندازی نکنند.
آیین نماز جمعه شیراز هر هفته در شبستان امام خمینی(ره) حرم مطهر حضرت احمد بن موسی شاهچراغ(ع) اقامه می‌شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی