[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۳
  • دوره جدید

تعطیلی ۵واحد متخلف تولیدکننده عرقیات سنتی بخش میمند، روزنامه شیراز نوین

مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز از تعطیلی پنج واحد متخلف تولیدکننده عرقیات سنتی بخش میمند خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «محمدمهدی رزمجو» افزود: پیرو نتایج دریافتی از آزمایشگاه کنترل غذا و دارو و حسب صدور حکم قضایی دادستان شهرستان فیروزآباد مبنی بر تعطیلی واحدهای تولیدی متخلف، پنج واحد متخلف تولیدکننده عرقیات سنتی غیرمجاز بخش میمند به دلیل کاربرد اسانس مصنوعی، از سوی کارشناسان اداره نظارت بر مواد غذایی معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی شیراز تعطیل شدند.
او این اقدام را به دلیل اهمیت تولید محصولات ایمن، سالم و رعایت سلامت مصرف‌کنندگان به عنوان اهم وظایف سازمان‌های نظارتی و تولیدکنندگان دانست و گفت: منطقه میمند، قطب کشت، تولید گل و گلاب در استان محسوب می‌شود و دارای نقش اقتصادی مؤثر و اشتغال و گردشگردی است.
دکتر رزمجو ادامه داد: در همین راستا برای جلوگیری از بروز تقلب و رقابت‌های ناسالم در صنعت گلاب و عرقیات گیاهی و ضربه اقتصادی به وجهه ملی این محصولات، معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی شیراز علاوه بر ارزیابی این محصولات از جنبه میکروبی و شیمیایی، موفق به راه‌اندازی روش شناسایی اسانس مصنوعی از اسانس طبیعی در محصول گلاب شده است.
مدیر اداره نظارت بر مواد غذایی و آشامیدنی معاونت غذا و داروی دانشگاه گفت: براساس نتایج نمونه‌برداری از محصولات واحدهای تولیدی، استفاده از اسانس مصنوعی در تولید گلاب به تأیید رسید و در پی هماهنگی با دادستان منطقه، با واحدهای متخلف برخورد و مطابق با قوانین تعطیل شدند.
او تأکید کرد: مصرف‌کنندگان در زمان خرید گلاب و عرقیات لازم است به پروانه ساخت محصولات توجه و از محصولات دارای مجوز از سازمان غذا و دارو استفاده کنند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی