[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

حقوق‌های زیر ۳ میلیون تومان باید از مالیات معاف شوند، روزنامه شیراز نوین

عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ گفت: باید افرادی که کمتر از ۳میلیون تومان در ماه حقوق دریافت می‌کنند، معاف از پرداخت مالیات شوند. سمیه محمودی عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه بودجه سال آینده متناسب با شرایط اقتصادی کشور نیست، اظهار داشت: علیرغم آنکه کشور مشکلات عدیده‌ای به ویژه در زمینه اقتصادی دارد، اما بودجه ۹۸ واقعی بسته نشده و مسائل مهم در آن نیامده است.
وی افزود: این در حالی است که بودجه شرکت‌ها و بانک‌ها بسیار زیاد است، در حالی که به گفته خودشان اغلب این شرکت‌ها زیان‌ده هستند اما بودجه زیادی به آنان تخصیص داده شده است.
عضو کمیسیون تلفیق بودجه ۹۸ با اشاره به بسته حمایتی دولت برای افرادی که حقوق دریافتی آنها کمتر از ۳ میلیون تومان است، گفت: در بودجه ۹۸ آمده که افراد با زیر ۲.۵ میلیون معاف از مالیات هستند، در حالی که باید در بودجه هم افرادی که زیر ۳ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند باید از مالیات معاف شوند و این مسئله حاکی از آن است که در تدوین بودجه هیچ‌گونه فکری نشده است.
محمودی گفت: از آنجایی که بودجه ۹۸ بسته شده است، مجلس نمی‌تواند عدد آن را تغییر داده و افزایش دهد و صرفاً ما می‌توانیم از سرجمع بودجه یک بخش کم کنیم و به بخش دیگر اضافه کنیم.
وی تصریح کرد: البته بودجه ۹۸، بدترین بودجه‌ای است که تاکنون تدوین شده و مجلس کمترین دخالت را می‌تواند در آن داشته باشد، چرا که در جمع بودجه همه بخش‌ها کاهش زیادی یافته است و امکان کاهش یک بخش برای اعطا به بخش‌های دیگر هم مانند سالهای گذشته نیست.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی