[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۴
  • دوره جدید

چشم‌انداز ورزش بانوان در فارس موفقیت‌آمیز است، روزنامه شیراز نوین

معاون ورزش بانوان اداره کل ورزش و جوانان فارس گفت: چشم‌انداز ورزش بانوان در فارس موفقیت‌آمیز است و هدف ما قهرمان‌پروری خواهد بود.
به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، فریبا خالدی که به تازگی به عنوان معاون امور بانوان منصوب گردیده است، درباره وضعیت فعلی و آینده ورزش بانوان فارس گزارشی ارائه داد و در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار روابط عمومی گفت: از حدود 4ماه پیش که در این سمت منصوب شدم، برنامه‌های خوبی در جهت ارتقای ورزش بانوان به صورت کوتاه‌مدت و بلندمدت طراحی کرده‌ایم که با توجه به پتانسیل بالایی که ورزشکاران بانوی ما دارند، ان‌شاءالله چشم‌انداز موفقیت‌آمیزی را برای استان پیش‌بینی می‌کنیم.
وی افزود: در این مدت، 7طرح ملی از سوی وزارت ورزش و جوانان به استان‌ها اعلام شد که فارس توانست همه آن‌ها را اجرایی و عملیاتی کند.
خالدی درباره این طرح‌ها توضیحاتی داد و گفت: طرح پیرامید یا به عبارتی دختران خورشید، ساختار اقامتی زنان و دختران روستا، ورزش‌های محله‌محور، طرح پارک گام، اوقات فراغت بانوان شاغل با ورزش، طرح جامع نشاط و تندرستی و جشنواره دا (مادر) از جمله برنامه‌هایی بود که در استان فارس رتبه‌های خیلی خوبی کسب کرده است.
معاون امور بانوان تصریح کرد: در المپیاد استعدادهای درخشان با کسب 6مدال طلا، 11نقره و 9برنز توانستیم به کار خود پایان دهیم و در رشته هندبال و بسکتبال هم که میزبان مسابقات بودیم، خوشبختانه مقام دوم را در رشته هندبال بانوان کسب کردیم.
خالدی با بیان اینکه علاوه بر ورزش همگانی بیشترین هدف خود را به سوی قهرمان‌پروری معطوف کرده‌ایم، گفت: زیرساخت‌ها در استان فارس نسبت به سایر استان‌ها از پیشرفت خوبی برخوردار است و همین موضوع موجب گردیده در بحث استعدادیابی، هیئت‌ها را موظف کنیم قدم‌های مؤثری بردارند؛ ولی در سال‌های گذشته به رده‌های پایه توجهی نمی‌شد.
معاون امور بانوان با بیان اینکه در توسعه رشد و ورزش بانوان از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنیم، خاطرنشان کرد: در بازی‌های آسیایی و پاراآسیایی 2018 بانوان فارس درخشش خیلی خوبی داشتند و این نشان می‌دهد افق ورزش بانوان بسیار روشن و درخشان است. این موضوع موجب گردیده برای المپیک هم برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشیم. به همین دلیل، برای کسب سهمیه المپیک دوچرخه‌سواری توسط فرانک پرتوآذر حمایت‌های مالی و معنوی انجام می‌دهیم.
وی همچنین به رعایت عدالت‌محوری در ورزش بانوان اشاره کرد و گفت: با توجه به ارزیابی که از شهرستان‌ها داریم، سعی می‌‌کنیم بر حسب موقعیت جغرافیایی و استعدادها بتوانیم ورزش بانوان را برای کل استان ترویج دهیم و به دلیل اینکه مدیرکل ورزش و جوانان استان و معاونت توسعه ورزش نگاه ویژه‌ای به ورزش بانوان دارند و از برنامه‌های ما پشتیبانی می‌کنند، ان‌شاءالله در دور بعد بازی‌های المپیاد باید ورزش بانوان فارس را پس از تهران به رتبه دوم کشور برسانیم.
فریبا خالدی درباره برنامه ورزشی بانوان استان تا پایان سال جاری توضیح داد و تصریح کرد: در طرح جامع نشاط و تندرستی که بازی‌های شهرستانی و استانی برگزار گردید، با قهرمانی تیم شهرستان فراشبند به پایان رسیده است. در بهمن ماه سال جاری نیز فارس میزبان مسابقات منطقه 5 کشور با حضور تیم‌های فارس، بوشهر، کرمان و هرمزگان است و همچنین در هندبال منطقه‌ای هم میزبان خواهیم بود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی