[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۳
  • دوره جدید

پاداش مدال طلای المپیک جوانان به نوید محمدی اهدا شد، روزنامه شیراز نوین

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ورزش و جوانان شیراز، روز دوشنبه پاداش اداره کل ورزش و جوانان برای قهرمانی و کسب مدال طلای مسابقات المپیک جوانان 2018 آرژانتین به نوید محمدی و همچنین مربی ایشان محمد‌هادی محمدی اهدا شد.
رئیس هیئت کاراته استان فارس، احمد مبارکی، این پاداش را که  13سکه طلا به نوید محمدی و 2سکه طلا به محمد‌هادی محمدی مربی (پدر) این قهرمان بود با حضور اعضای هیئت کاراته استان فارس در دفتر هیئت کاراته داده شد.
نوید محمدی، اولین مدال طلای  المپیکی تاریخ کاراته را در المپیک جوانان برای کشورمان به دست آورد.
این ورزشکار در المپیک بوینس ایرس که در سال ۲۰۱۸ برگزار شد، توانست به همراه امیر ده‌بزرگی، دیگر نماینده فارس دو مدال طلا از آن شیرازی‌ها کند.
کاروان ورزشی کشورمان در حالی با ۴۹ورزشکار در ۱۷رشته ورزشی شمشیربازی(۱)، دوومیدانی()، بسکتبال سه نفره(۴)، تکواندو(۶)، بوکس(۱)، کشتی آزاد و فرنگی(۴)، وزنه‌برداری(۲)، سوارکاری (۱)، کاراته (۵)، جودو(۲)، شنا(۱)، قایقرانی رویین و کانو(۳)، تنیس روی میز(۱)، ژیمناستیک(۱)، تیراندازی(۲)، فوتسال(۱۰) و تیراندازی باکمان(۲) عازم بوینس آیرس آرژانتین شده بود که در اولین دوره بازی‌های المپیک جوانان۲۰۱۰ که در  سنگاپور برگزار شده بود با  ۲طلا،‌ ۲نقره و ۱مدال برنز در رده بیست و ششم و در دومین دوره بازی‌های المپیک جوانان ۲۰۱۴ که در نانجینگ چین برگزار شده بود، با ۳طلا و ۳مدال برنز در رده بیست و چهارم قرار گرفت.
این در حالی است که کاروان ورزشی کشورمان در سومین دوره بازی‌های المپیک جوانان ضمن کسب رکورد تاریخی مجموع ۱۴مدال برای نخستین بار در رشته ژیمناستیک و کاراته (نخستین حضور) موفق به کسب مدال شد. نکته قابل توجه آنکه با ۱۷پله صعود نسبت به دوره قبل که در رده بیست و چهارم مدال‌آوری قرار گرفته بود، در این دوره از بازی‌ها با ۱۷پله صعود در رده هفتم رده‌بندی مدال‌آوری و بالاتر از آمریکا جای گرفت.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی