[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

نحوه «ترمیم سوابق تحصیلی» برای ورود به رشته‌های بدون کنکور دانشگاه، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش ترمیم سوابق تحصیلی برای ورود به رشته‌های بدون کنکور دانشگاهی را تشریح کرد.
عباس سلطانیان در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مصوبه شورای سنجش و پذیرش دانشجو مبنی بر ورود به ۸۵‌درصد کد رشته محل‌های دانشگاهی بدون نیاز به شرکت در کنکور سراسری و شرایط ترمیم سوابق تحصیلی اظهار کرد: هنوز صورت جلسه رسمى ‌این مصوبه ب‌دست ما نرسیده است؛ اما ترمیم معدل یکی از بخشنامه‌های آموزش و پرورش است که در سال‌۹۴ به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش رسید.
وی افزود: کلیه دیپلمه‌های سال‌۸۴ به‌بعد می‌توانند ترمیم نمرات را در صورت تمایل انجام دهند.
مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش با بیان این‌که هر شخصی بخواهد درس یا دروسی را مجدد امتحان بدهد و نمره خودش را ترمیم کند می‌تواند درخواست شرکت مجدد در امتحانات نهایی را بدهد گفت: به این ترتیب متقاضیان به منطقه آموزش و پرورش خود که دیپلمشان را آنجا گرفته‌اند مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت می‌کنند.
سلطانیان ادامه داد: بنابراین دانش‌آموزی که اکنون در‌حال تحصیل است نمی‌تواند درخواست ترمیم نمره بدهد.
وی با بیان این‌که هر دانش‌آموخته می‌تواند تنها یک‌مرتبه از این امکان استفاده کند تأکید کرد: نمرات ترمیم شده فقط برای اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری به سازمان سنجش ارسال می‌شود و تأثیری در معدل و نمره دیپلم افراد ندارد. 
مدیرکل دفتر آموزش دوره دوم متوسطه نظری وزارت آموزش و پرورش درباره تعداد دروس مشمول نیز گفت: هر دانش‌آموزی بنا به تشخیص خود و در‌صورت نیاز در هر تعداد درس که امتحانش به‌صورت نهایی برگزار می‌شود مى‌تواند شرکت کند و این سوابق ترمیم شده در گزینش نهایی در کنکور تأثیرگذار است.
سلطانیان افزود: تمام دیپلمه‌های سال‌۸۴ به بعد می‌توانند درخواست ترمیم نمره بدهند و ربطی به نظام قدیم و یا جدید بودن دانش‌آموختگان ندارد.
وی درباره نوع مدارس و زمان شرکت در آزمون ترمیم نمره نیز گفت: در هر‌نوبت امتحانی که نهایی برگزار می‌شود امکان شرکت در آزمون وجود دارد. شرایط و نوع مدرسه از جمله تیزهوشان یا نمونه دولتی بودن نیز تأثیری در گزینش و ترمیم معدل ندارد و شرایط شرکت در آزمون ترمیم سوابق تحصیلی برای همه متقاضیان یکسان است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی