[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

ضرورت اختصاص ساعاتی برای رفع شبهات دینی در مدارس، روزنامه شیراز نوین

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با بیان این‌که نسل نوجوان نیاز دارد وقتی یک روحانی وارد مدرسه می‌شود ساعاتی را برای رفع شبهات دینی اختصاص دهد گفت: هرجا روحانیون ورود دقیقی به مسائل داشته‌اند شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده‌ایم.
به گزارش ایسنا، عبدالرسول کریمى‌ گفت: یکی از کارهای اساسی ما تعمیق آموزه‌های دینی مبتنی بر سه منشور قرآن، عترت و نماز است.
وی افزود: در راستای دستیابی به اهداف مدنظر به‌دنبال آن بودیم رابطه تنگاتنگی با حوزه‌های علمیه و مؤسسات قرآنی داشته باشیم. اکنون با بیش از ۳۰‌مؤسسه قرآنی مرتبط‌ایم و بیش از ۸۰۰‌طلبه و روحانی در مدارس مشغول فعالیت‌اند.
معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش شهر تهران با اشاره به طرح امین گفت: ۱۵۵‌مدرسه مجری این طرح هستند و روحانیون به این مدارس مى‌روند. ۲۳۴‌خواهران طلبه نیز در مدارس فعال‌اند.
کریمى ‌افزود: اگر قرار است آسیب‌های اجتماعی را به حداقل برسانیم باید یک هم‌افزایی مناسب صورت گیرد. توانمندسازی مهم است، باید دانش‌آموزان ما دانایی کسب کنند که در پی آن توانایی ایجاد می‌شود. باید دانش‌آموزان مانند کوه در مقابل مشکلات ایستادن را فرا بگیرند.
وی با اشاره به این‌که دانش‌آموزان ویژگی‌های رشدی جسمى ‌و ذهنی و سنی خاص خود را دارند و دارای تفاوت‌های فردی هستند که باید در حین برقراری ارتباط به آنها توجه شود، خطاب به امام جماعات مدارس گفت: باید محبوبیت و مقبولیت داشته باشیم تا در دل بچه‌ها اثر کنیم.
وی افزود: باید بدانیم اکنون آموزش و پرورش ما تک ساحتی نیست و یکی از مواردی که باید کار اساسی روی آن انجام دهیم ساحت اخلاقی و اعتقادی است.
کریمى ‌با بیان این‌که نسل نوجوان نیاز دارد وقتی یک روحانی وارد مدرسه می‌شود ساعاتی را برای رفع شبهات دینی اختصاص دهد گفت: هرجا روحانیون ورود دقیقی به مسائل داشته‌اند شاهد کاهش آسیب‌های اجتماعی بوده‌ایم. دانش‌آموز فعلی حرف۳۰‌سال پیش را نمى‌پذیرد، باید در نگاه و در کلام به روز باشیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی