[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۸۹
  • دوره جدید

استخدام پرستاران شرکتی کلید خورد، روزنامه شیراز نوین

در آیینی که به مناسبت میلاد حضرت زینب(س) و روز پرستار برگزار شد، ۱۱۴ پرستار نمونه کشوری و استانی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، تقدیر شدند.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، رئیس دانشگاه در این آیین با بیان اینکه هر روز، روز پرستار است، گفت: زیرا مردم هرروز پرستاری می‌شوند و در بیمارستان‌ها خدمات دریافت می‌کنند؛ روز پرستار، زادروز زنی است که الگوی پرستاری و نمونه یک زن مسلمان و بی‌نظیر در دنیاست؛ کسی که از یک کاروان مراقبت می‌کرد و نامش در تمام تاریخ پابرجاست.
دکتر «علی بهادر» با اشاره به اجر و پاداش خدمت در حرفه پرستاری، افزود: جایگاه پرستاری در کشور، استان و دانشگاه باید بیشتر و بهتر از الان باشد و ارزش مادی آن نیز مانند ارزش معنوی آن حفظ شود؛ پرستار جزء جدانشدنی در یک تیم پزشکی است که بیشتر از پزشکان با بیمار در ارتباط است و از بیماران مراقبت می‌کند.
رئیس دانشگاه تأکید کرد: باید در کشور به سمتی برویم که تلاش‌های افرادی که به صورت شبانه روز زحمت می‌کشند دیده شود و زحمات آنها جبران شود؛ پرستاری کار دشواریست، اما رضایت یک انسان به‌عنوان بالاترین مخلوق خدا، پاداش بالایی دارد.
دکتر بهادر، با تأکید بر بالا بردن سطح آموزشی دانشجویان پرستاری و شاغلان این عرصه گفت: پزشکان و پرستاران در کنار یکدیگر برای درمان بیماران تلاش می‌کنند؛ پرستاران نقش مهمی‌ در تشخیص و درمان دارند، در بسیاری از موارد پرستاران با تشخیص صحیح مشکل بیماران، کمک مؤثری برای پزشکان در فرآیند درمان هستند.
او با اشاره به اهمیت صرفه‌جویی در هزینه‌ها، افزود: با وجود شرایط اقتصادی کشور و دانشگاه در بسیاری از هزینه‌های غیرضروری صرفه‌جویی می‌شود تا بتوانیم پرداخت‌ها را به موقع انجام دهیم؛ با اینکه قیمت تجهیزات و داروها چند برابر شده است، اما سعی کرده‌ایم خللی در ارایه خدمات به بیماران و پرداختی‌ها به کارکنان و پرستاران، ایجاد نشود. دکتر بهادر همچنین از دریافت مجوز استخدامی‌ برای تعدادی از پرستاران شرکتی شاغل در دانشگاه خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی