[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۱
  • دوره جدید

بانک‌ها بر مدار قانون نیستند، روزنامه شیراز نوین

جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان فارس با حضور محمد باقر الفت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه، دکترالقاصی مهر رئیس کل دادگستری استان، رئیس اتاق بازرگانی و  مدیران استان فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، در این جلسه معاون اجتماعی قوه قضاییه با اشاره به حمایت مستمر دستگاه قضا از مجموعه‌های اقتصادی و مقاومتی بر ضرورت  امنیت خاطر سرمایه‌گذاران تأکید کرد.
در ادامه جلسه رئیس اتاق بازرگانی فارس با تشکر از مسئولان قضایی استان، استانداران  و دستگاه‌های اجرایی در حمایت از بخش خصوصی بیان کرد: نتیجه این حمایت بهبود رتبه کسب و کار استان فارس است.
وی اظهار داشت: در چند سال اخیر رتبه استان 18 تا 26 بود که با حمایت همه مسئولان استان در حال حاضر رتبه استان فارس بین پنج استان برتر است.
عضو اتاق بازرگانی ایران گفت: استان  فارس سالیان متمادی از اختلافات سیاسی رنج‌برده و امروز مدیران و فعالان اقتصادی یکپارچه در  مسائل اقتصادی، فضای کسب و کار، تولید، صادرات و اشتغال کنار هم انجام وظیفه می‌کنند و همین امر موجبات رشد و بهبود فضای کسب و کارشده است.
مهندس رازقی افزود: فضای کسب و کار امروز خط قرمز همه شده است به همین دلیل وضعیت کنونی تولید، صادرات و اشتغال فضای خوبی است که باید از آن حفاظت شود.
رازقی با اشاره به اقدامات و خدمات مطلوب اتاق فارس در زمینه‌های قضایی به فعالان اقتصادی استان گفت: حل مشکل  ممنوع‌الخروجی فعالان اقتصادی استان، نتیجه همکاری دستگاه‌های اجرایی و قضایی در راستای حمایت از بخش خصوصی است.
رازقی با بیان اینکه 90 درصد صنعت ایران صنایع کوچک و متوسط هستند، گفت: حوزه اشتغال هم در صنایع کوچک و متوسط است اما نه مجلس و نه دولت کوچکترین حمایتی از صنایع کوچک و متوسط نداشته است. رئیس اتاق بازرگانی فارس خطاب به معاون قوه قضائیه گفت: ما از شما انتظار داریم که فضای فعالیت فعالان اقتصادی به ویژه تولیدکنندگان و صادرکنندگان کشور هموارتر شود.
وی با انتقاد از نحوه عملکرد و تعامل بانک‌ها با فعالان اقتصادی تصریح کرد: اگر قراردادی با فعال اقتصادی می‌بندیم که خلاف قانون باشد، دستگاه قضایی چه برخوردی با وی می‌کند. بانک قراردادی با فعال اقتصادی می‌بندد که خلاف قانون بانکداری است و این طبیعی است که قرارداد باطل شود. رازقی با بیان اینکه 10 درصد مشکلات کشور به دلیل سیاست‌های ترامپ است اما 90 درصد مشکلات به دلیل سیاست‌های داخلی است، عنوان کرد: از شما تقاضا داریم مواردی که دادستان کل کشور بخشنامه کردند، رعایت شود به ویژه پاسخ به این سؤال که اگر بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی از مصوبات ستاد تسهیل  تخلف کنند تکلیفشان چیست؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی