[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۵
  • دوره جدید

کارگاه تغذیه پسته در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد، روزنامه شیراز نوین

کارگاه تغذیه پسته با حضور فعالان بخش خصوصی در این حوزه در اتاق بازرگانی فارس برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی ‌اتاق بازرگانی فارس، نائب رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس در این کارگاه گفت:  در 50 سال گذشته اشتباهات انسانی همراه با قهر طبیعت و شرایط بد جوی، سبب تعمیق بحران خشکی و خشکسالی شده است و تنها راه این مسئله استفاده از مکانیزم‌های صحیح مدیریتی است.
محمدصادق حمیدیان اظهار داشت: اینکه ما رویکرد جدیدی را در کشت پسته داریم نه از سر تفنن بوده بلکه به دلیل نیاز و در بسیاری موارد از سر اجبار بوده است.
وی با اشاره به تغییرات اقلیمی ‌افزود: کاهش حجم منابع آبی در مخازن قابل استحصال در کشاورزی روی خاک نیز آثار نامطلوب داشته و سبب شوری آن شده است.
نایب رئیس اتاق بازرگانی فارس با اشاره به ویژگی‌های گیاه پسته بیان کرد: شرایط تولید این گیاه خوب و اقتصادی در برخی از نقاط استان سازگار است، این گیاه مقاومت خوبی دارد اما روش و نوع کار نیز در کشت پسته مهم است. حمیدیان با بیان اینکه کشاورزان پیشروی در تولید پسته مبتنی بر صحیح و خطا بوده‌اند، تصریح کرد:  این کارگاه برای مدیریت بهتر است که روی منابع مورد نیاز تولید پسته انجام شود و اینکه با شوری و تغذیه زمستانی چگونه پیش برویم تا محصول با کیفیت‌تری را تولید کنیم. وی با بیان اینکه حوزه پسته حوزه‌ای است که اختلاف قیمت بین محصول ارگانیک و محصول غیر ارگانیک گاه تا 300 درصد است، بیان کرد: کشور ایران با وجود اینکه در زمینه تولید پسته سرآمد است اما تولیدش در بازار ارگانیک نسبت به کشورهای رقیب ناچیز است.
در ادامه کارگاه سید جواد حسینی‌فر، عضو هیئت علمی ‌پژوهشکده پسته ایران به بیان نکات تخصصی و آموزشی درباره خاک و تغذیه پسته پرداخت.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی