[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

امضای تفاهم‌نامه همکاری‌های ۲ دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه شیراز ، روزنامه شیراز نوین

در نشست مشترک هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز، تفاهم‌نامه همکاری‌های مشترک بین دو دانشگاه امضا شد.
به گزارش روابط عمومی ‌دانشگاه علوم پزشکی شیراز، قائم‌مقام دانشگاه  علوم پزشکی شیراز با اعلام این خبر، گفت: تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز، با هدف استفاده از ظرفیت‌ها، توانمندی‌ها و امکانات دو دانشگاه به امضا رسید.
دکتر «سید منصور کشفی» با بیان اهمیت ویژه موضوع اقتصاد مقاومتی و اقتصاد سلامت در جامعه امروز، امضای این تفاهم‌نامه را تلاشی مشترک در راستای توجه به این امر دانست و افزود: با توجه به وضعیت تحریم‌های کنونی، باید زمینه‌ای فراهم شود تا با هم‌افزایی و بهره‌مندی از امکانات یکدیگر، به سوی ارتقای سطح ارایه خدمات به مردم جامعه، گام‌های توانمندی برداشته شود.
او با اشاره به تنظیم و امضای مفاد تفاهم‌نامه پس از تبادل نظر مسئولان دو مرکز آموزش عالی، گفت: این تفاهم‌نامه بر محور تبادل ظرفیت‌های آموزشی، علمی، پژوهشی، منابع انسانی، خدماتی و پشتیبانی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، روابط بین‌الملل، دانشجویی و فرهنگی تنظیم شده است.
قائم مقام دانشگاه، ادامه داد: امروزه دو دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز، نیازمند پژوهش‌های کاربردی هستند که در این راستا، لازم است زیرساخت‌های همکاری با شرکت‌های دانش‌بنیان و مراکز رشد، توسعه یابد.
دکتر کشفی افزود: پیش از این نشست مشترک نیز نشست‌های مقدماتی با قائم مقام دانشگاه شیراز برگزار و درخصوص توسعه همکاری‌ها در قالب تفاهم‌نامه گفت‌وگو شده بود. او اضافه کرد: همچنین پس از امضا شدن این تفاهم نامه مقرر شد به صورت فصلی، نشست‌هایی بین دو دانشگاه برگزار و ضمن ارزیابی مفاد تفاهم‌نامه، گزارشی از اجرایی شدن آن از دو دانشگاه تهیه و ارایه شود و نیز مقرر شد دبیرخانه‌ای متشکل از قائم مقام‌های دو دانشگاه و نمایندگان حوزه ریاست هر دو دانشگاه، برای پیگیری مصوبات تشکیل شود. این مقام مسئول در دانشگاه علوم پزشکی شیراز این اقدام را تلاشی در مسیر تحقق امر خدمت به مردم استان و کشور برشمرد و یادآور شد: امضای تفاهم‌نامه بین دانشگاه علوم پزشکی شیراز و دانشگاه شیراز، باعث ارتباط بهتر و نزدیک‌تر دو دانشگاه می‌شود و با توجه محدودیت منابع و امکانات، باید با تلاش مضاعف، از ظرفیت‌ها و امکانات به نحو بهینه استفاده کنیم.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی