[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

جام ملت‌های آسیا، عراق ۳- ویتنام ۲ پیروزی عراق در روز گلزنی بازیکن استقلال، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی عراق در دیداری دشوار و با درخشش ستاره استقلالی خود موفق به برتری مقابل ویتنام شد.
به گزارش «ورزش سه»، تیم‌های ملی عراق و ویتنام که رقبای ایران در گروه D جام ملت‌های آسیا هستند، از ساعت 17 دیروز در ورزشگاه زاید ابوظبی مقابل هم قرار گرفتند که این دیدار جذاب و هیجان انگیز در نهایت با برتری شاگردان کاتانچ به اتمام رسید.
تیم ملی ویتنام که برخلاف تصور نمایش درخشانی داشت، دو بار از عراق پیش افتاد ولی کاتانچ با تغییراتی که در ترکیب عراق ایجاد کرد و به ویژه حضور همام طارق، توانست نتیجه را تغییر دهد و در نهایت با گل زیبایی که علی عدنان در آخرین دقایق از روی ضربه آزاد به ثمر رساند، صاحب 3 امتیاز شود.
ملی پوشان فوتبال ایران با برد 5 بر صفر شب گذشته مقابل یمن، در پایان دور اول صدرنشین گروه D هستند و عراق هم که امروز ویتنام را شکست داد، با 3 امتیاز و تفاضل گل 1+ پشت سر شاگردان کی‌روش قرار گرفت تا حساسیت بازی ایران و عراق در آخرین دیدار دور گروهی جذاب‌تر شود.
شرح گل: عراق صفر - ویتنام 1 (دقیقه 24: گل به خودی علی فائز عطیه): فان وان دوک در میانه زمین چانگ‌های را صاحب توپ کرد که او نیز با پاس در عمق، چانگ فونگ را در موقعیت گلزنی قرار داد ولی علی فائز، مدافع عراق قبل از رسیدن توپ به مهاجم ویتنام و همچنین حسن جاسم، با حرکتی که به دریبل زیدانی شباهت داشت، به اشتباه دروازه خودی را باز کرد.
عراق 1 - ویتنام 1 (دقیقه 35: مهند علی): پاس در عمق حسین علی از میانه زمین را دوی مان نتوانست دفع کند و به اشتباه توپ را در اختیار مهند علی فرصت‌طلب قرار داد تا این مهاجم با دریبل کردن انگوک‌های، کاپیتان ویتنام و شوت زمینی محکم گل تساوی عراق را به زیبایی به ثمر رساند.
عراق 1 - ویتنام 2 (دقیقه 42: نوین چانگ فونگ): ترانگ هوانگ در سمت راست زمین صاحب توپ شد و بعد از نفوذ به محوطه جریمه عراق، شوت‌زنی کرد که ضربه او را جلال حسن به شکل ناقص برگشت داد تا در ادامه بعد از ضربه‌ای که احمد ابراهیم به توپ زد و با پای چانگ فونگ برخورد داشت، دومین گل ویتنام به ثمر برسد.
عراق 2 - ویتنام 2 (دقیقه 60: همام طارق): حسین علی با حرکتی زیبا در سمت چپ زمین، یکی از مدافعان ویتنام را جای گذاشت و ارسال دقیقی انجام داد که سانتر او و ضربه سر مهند علی را دانگ وان به خوبی برگشت داد و در ادامه تی دانگ مانع از گلزنی مهاجم عراقی شد، اما در نهایت همام از راه رسید و با شوتی که به پای دوی مان برخورد کرد، گل دوم تیمش را زد تا تعویضی طلایی لقب بگیرد.
 عراق 3 - ویتنام 2 (دقیقه 89: علی عدنان): ضربه ایستگاهی اعلام شده پشت محوطه جریمه ویتنام را علی عدنان، ستاره عراق با شوت پای چپ استثنایی به کنج دروازه فرستاد تا سومین گل تیمش به زیباترین شکل ثبت شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی