[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۴۲۶
  • دوره جدید

۶میلیون ایرانی خارج‌نشین یارانه می‌گیرند، روزنامه شیراز نوین

رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها با بیان اینکه ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند، گفت: اگر دولت اطلاعاتی غیر از ما دارند، مناظره برگزار کنند.
جبار کوچکی‌نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در واکنش به اظهارات اخیر محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه مبنی بر اینکه هیچ یک از ایرانیان مقیم خارج از کشور یارانه دریافت نمی‌کنند،گفت: ما در هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها بیش از ۹ماه آمار و اطلاعات دستگاه‌های مختلف را مورد بررسی قرار دادیم و به اطلاعاتی رسیدیم که متأسفانه اخیراً سازمان هدفمندی یارانه‌ها و رئیس سازمان برنامه و بودجه آن را تکذیب می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه ما آمارهای خود را از دستگاه‌های دولتی دریافت کرده‌ایم، اظهارداشت: طبق آمار دریافت شده از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، تعداد یارانه بگیران کشور ۷۸ میلیون نفر هستند. این درحالی است که جمعیت ایران نزدیک به ۸۲ میلیون نفر است.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها، ادامه داد: از سوی دیگر ۶ میلیون ایرانی مقیم خارج از کشور هستند و دولت هم می‌گوید که یارانه ۳ میلیون نفر از افراد پردرآمد را حذف کرده است و اگر این آمار و ارقام را در کنار هم قرار دهیم، جمعیت ایران باید ۹۰ میلیون نفر باشد. کوچکی نژاد با تأکید بر اینکه آمارهای دولت با جمعیت کشور تناقض دارد، تصریح کرد: براساس این آمار ضد و نقیض ما به این نتیجه رسیده‌ایم و اسنادی داریم که ۶ میلیون ایرانی خارج از کشور هم جزء یارانه بگیران هستند.
وی با بیان اینکه بررسی‌های ما گویای آن است که ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند، گفت: اگر دولت، سازمان برنامه و بودجه و یا سازمان هدفمندی یارانه‌ها آماری غیر از اطلاعات ما دارند، می‌توانند این آمار خود را در رسانه‌ها منعکس کنند یا اینکه با ما مناظره‌ای بگذارند تا اسناد خود درباره تخلفات سازمان هدفمندی یارانه‌ها را بیاوریم و آقایان هم در آنجا اطلاعات خود را ارائه دهند و در نهایت مردم قضاوت کنند.
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا در قانون بحثی وجود دارد مبنی بر اینکه ایرانیان خارج از کشور حق دریافت یارانه ندارند؟ اظهار داشت: چنین بحثی در قانون هدفمندی یارانه‌ها نیامده است و موضوع ما هم این نیست که چرا ایرانیان مقیم خارج یارانه دریافت می‌کنند، بلکه بحث اصلی ما این است که جمعیت ایرانیان خارج از کشور هم در درون یارانه بگیران قرار دارد و باید دستگاه‌های دولتی به صراحت اعلام کنند که ایرانیان خارج از کشور هم یارانه دریافت می‌کنند.
کوچکی‌نژاد خاطرنشان کرد: البته اکثر ایرانیان خارج از کشور افراد متمولی هستند و بهتر است یارانه آنان حذف شده و به دهک‌های پایین جامعه اضافه شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی