[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

با مشکلاتی که داشتیم نگه داشتن این تیم هنر بود، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: ارژن در یکی از آخرین دیدارهای فصل خود به تساوی رسید و تقریباً شانس صعود خود به دور پلی‌آف را از دست داد. این تیم، عصر یکشنبه در قرچک میهمان مقاومت بود و در پایان، با تساوی دو-دو به کار خود پایان داد. مهدی زاهدی و حمید قهرمانی، زننده دو گل نماینده آبی‌پوش شیراز در این مسابقه بودند.
حمیدرضا کمالی، سرمربی این تیم، از نمایش تیمش در این بازی و همین‌طور تثبیت جایگاهش در لیگ برتر رضایت دارد و اعتقاد دارد طرح جدید مسابقات لیگ و دو مرحله‌ای شدن آن، چیز جالبی نبوده و فعلاً به‌درد فوتسال ایران نمی‌‌خورد؛ صحبت‌هایی که به نظر درست می‌رسد و شاید در فصل آینده، دیگر خبری از این شیوه برگزاری نباشد. به هر حال، ارژن در رتبه دهم جایگاه خود را تثبیت کرد و تا پایان فصل هم بین رتبه‌های نهم تا یازدهم قرار خواهد گرفت.
کمالی در خصوص بازی اخیر تیمش در قرچک می‌گوید: بازی خوبی بود. ما با تعداد نفرات محدودی که در اختیار داشتیم به این بازی رفتیم و نمایش مقبولی داشتیم. به جز مرتضی کشاورز، محمد زارعی و جعفر نجفی که مصدوم‌های ما هستند و تا پایان هم نمی‌توانند ما را همراهی کنند، رضا جوانبخت نیز شب پیش از بازی دچار کسالت شد و نتوانست در این سفر همراه ما باشد. ما شناخت خوبی از حریف داشتیم و می‌دانستیم آن‌ها نیاز بیشتری به پیروزی در این مسابقه دارند. فکر می‌کنم بازی همان‌طوری پیش رفت که ما می‌خواستیم و با اینکه یک بر صفر عقب افتادیم، توانستیم در نیمه اول بازی را به تساوی بکشانیم. در نیمه دوم هم حریف فشار بیشتری آورد و ما هم چون نفرات تعویضی کمتری داشتیم، کمی از نظر قوای جسمانی کم آوردیم و عقب کشیدیم. با این حال، خیلی خوب دفاع کردیم و روی ضدحمله گل هم زدیم. پس از اینکه ما جلو افتادیم، تیم حریف به پاورپلی روی آورد و بالاخره گل مساوی را به ثمر رساند؛ هرچند در زمان پاورپلی حریف، ما صاحب دو موقعیت عالی گل‌زنی شدیم که آن‌ها را از دست دادیم. می‌توانستیم برنده بازی هم باشیم؛ اما در مجموع و با توجه به شرایطی که داشتیم، مساوی برای ما نتیجه بهتری بود تا برای حریف و از این نظر راضی هستیم.
سرمربی ارژن در مورد از دست رفتن شانس تیمش برای صعود به پلی‌‌آف گفت: من خودم به شخصه هیچ علاقه‌ای به پلی‌آف ندارم و اصلاً به آن فکر نمی‌کنم. ما دو بازی دیگر را باید انجام دهیم و اگر توانستیم به پلی‌آف برسیم که ادامه می‌دهیم و اگر هم نرفتیم، زانوی غم بغل نمی‌گیریم. پلی‌آف هم آش دهن‌سوزی نیست. فوتسال ایران آن‌قدر مشکلات نرم‌افزاری و سخت‌افزاری فراوانی دارد که باید گفت این طرح چیز به‌درد نخوری بود که امسال آوردند. ابتدا باید مشکلات دیگر را برطرف کنند و بعد سراغ این‌طور مسائل بروند.
وی درباره میزان رضایتش از عملکرد ارژن در فصلی که گذشت، گفت: فکر می‌کنم با تمام مشکلاتی که داشتیم، نگه داشتن این تیم در لیگ برتر هنر بود. مشکلاتی داشتیم که هیچ‌کدام برای سایر تیم‌ها رخ نداده بود. جدایی غیرمنتظره بازیکن، محرومیت بازیکن و مصدومیت چند بازیکن، مسائلی بود که برای هیچ‌یک از 13تیم دیگر حاضر در مسابقات پیش نیامده بود. با این حال، ما خیلی خوب ادامه دادیم و به نتیجه رسیدیم. ما توانستیم مشکلاتمان را مدیریت کنیم و تیم را نگه داریم. باور کنید در همین بازی اخیر، 4بازیکن ما (سورغالی، زاهدی، فخری و بذرافشان) با سرماخوردگی شدید بازی کردند. باشگاه باید قدر این بازیکنان را بداند.
کمالی چند روز پیش به عنوان سرمربی برتر فوتسال استان فارس هم انتخاب شده بود. او در این خصوص گفت: این انتخاب، لطف دوستان به بنده بوده. من فکر می‌کنم آدم برای هر چیزی که می‌خواهد باید زحمت بکشد. ما در سال 94 که به لیگ برتر صعود کردیم، به جز سال اول که میثم برمشوری و محمد صفری را خریدیم و به اصطلاح پرمهره محسوب می‌شدیم و تیم را هم در رتبه هشتم نگه داشتیم، در فصول بعد وضعیت سختی داشتیم. خیلی اذیت شدیم و توانستیم به زحمت خودمان را نگه داریم. فکر می‌کنم لطف خدا بود و دوستان عزیزی که در کنار ما بودند. من هم از این انتخاب خوشحالم و از کسانی که من را انتخاب کردند، تشکر می‌کنم.
سرمربی ارژن در خصوص بازی تیمش گفت: روز جمعه در شیراز با سن‌ایچ ساوه بازی داریم؛ تیمی که آقای اصغر مقدم همیشه می‌گوید تیم جوانی است، اما چندین بازیکن باتجربه دارد. جوان‌ترین تیم قطعاً تیم ماست و این را می‌توانید با آمار نشان دهید. سن‌ایچ تیم خوبی است که در رتبه‌های بالای جدول هم قرار دارد؛ اما ما می‌رویم که مانند گذشته شخصیت تیمی خود را نشان بدهیم و امیدواریم بازی خوبی انجام دهیم تا در آخرین بازی خانگی سال 97 خاطره خوبی برای هوادارانمان به جا بگذاریم.
کمالی در پایان گفت: فراموش نکنید که تیم ما یکی از بهترین خطوط دفاعی لیگ را در اختیار دارد و نسبت به بیش از نیمی از تیم‌ها، تفاضل گل بهتری هم دارد. این‌ها نشان دهنده زحماتی است که ما کشیدیم و ساده به دست نیامده. بچه‌های ما عرق ریخته و با جان و دل بازی کرده‌اند. من خوشحالم که این زحمات باعث شد با افتخار در لیگ بمانیم. از آقای کامیاب هم تشکر ویژه دارم که کمک زیادی به ما کرده‌اند و قرار است در ادامه هم کمک‌هایی بکنند و همین‌طور از آقای هنرپیشه که حامی ما بودند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی