[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

استفاده از نسل جوان در دستور کار است، روزنامه شیراز نوین

در سفر سه‌روزه شاپور طفیونی، رئیس هیئت سوارکاری استان فارس و کارشناسان این هیئت به شهرستان‌های مهر، لامرد، گراش و بخش اوز لارستان، مشکلات توسعه ورزش سوارکاری در این شهرستان‌ها بررسی و تصمیماتی اتخاذ گردید. به گزارش روابط عمومی و پایگاه خبری و اطلاع‌رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، کریم نام‌آور عضو هیئت‌‌رئیسه سوارکاری استان فارس و مسئول امور شهرستان‌ها، با بیان این مطلب اعلام کرد: در سفری سه‌روزه، رئیس هیئت سوارکاری استان و هیئت همراه به شهرستان‌های مهر، لامرد، گراش و بخش اوز لارستان طی جلساتی با رؤسای ادارات ورزش و جوانان و مسئولان هیئت سوارکاری این شهرستان‌ها، روند توسعه سوارکاری بحث و بررسی شد.
شاپور طفیونی، رئیس هیئت سوارکاری استان فارس، در بازدید از باشگاه سوارکاری تازه‌تأسیس یونس زمانی که در زمینی به مساحت ۱۱۰۰۰مترمربع و با اعتباری بالغ بر ۱۰میلیارد ریال احداث شده است، خاطرنشان کرد: علاقه‌مندان زیادی در شهرستان‌های مهر و لامرد هستند که درخواست کرده‌اند در کلاس‌های مقدماتی سوارکاری حضور پیدا کنند. لازمه اجرای این امر، وجود مربی با مدارک مربگیری جهت آموزش در این شهرستان است که متأسفانه تاکنون در این مسیر توفیقی حاصل نشده است. تمام تلاش خود را جهت برگزاری دوره توجیهی مربیگری جهت شهرستان‌های جنوبی استان به کار خواهیم بست و از وجود مربیان دارای مدرک معتبر در این شهرستان‌ها استفاده خواهیم کرد تا مشکل مربیان شهرستان مرتفع گردد.
رئیس هیئت سوارکاری استان فارس اظهار داشت: در راستای توسعه استاندارد ورزش سوارکاری در شهرستان‌های جنوبی استان، برنامه‌ریزی مدونی انجام شده است و از ابتدای سال ۹۸ در قالب تقویم ورزشی و آموزشی اجرایی خواهد شد. در سند چشم‌انداز توسعه ورزش سوارکاری، سهم توسعه فضاهای ورزشی سوارکاری جنوب استان پیش‌بینی احداث و تکمیل بیش از ۲۰باشگاه سوارکاری با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و حمایت دولت و اداره کل ورزش و جوانان استان در قالب پرداخت تسهیلات توسعه باشگاه‌های سوارکاری پیش‌بینی شده است. در این خصوص، مدیرکل ورزش و جوانان استان و محسن سالاری، معاون توسعه امور ورزشی و سید اسلام موسوی، معاون توسعه منابع و پشتیبانی اداره کل حمایت‌های همه‌جانبه خود را اعلام نموده‌اند.
کریم نام‌‌آور، عضو هیئت‌رئیسه سوارکاری استان درباره ادامه گزارش سفر رئیس هیئت به جنوب استان گفت: استفاده از نسل جوان در دستور کار هیئت سوارکاری استان قرار گرفته است و بنابه درخواست غلام‌پور، رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان لامرد و موافقت اداره کل ورزش و جوانان استان و رئیس هیئت سوارکاری فارس، صادق انصاری به عنوان جوان‌ترین رئیس هیئت سوارکاری شهرستان‌های استان فارس معرفی و در شهرستان لامرد مشغول به کار شده‌اند که امیدواریم در توسعه ورزش سوارکاری در این شهرستان توفیقات بسیار خوبی داشته باشیم.
مسئول امور شهرستان‌های استان فارس اعلام کرد: در بازدید طفیونی از شهرستان گراش، در جلسه‌‌ای با سلمان مهرابی رئیس هیئت سوارکاری این شهرستان در خصوص توسعه و تکمیل پیست کورس این شهرستان و مشکلات پیش آمده مذاکراتی انجام شد و مقرر گردید با پیگیری نماینده مردم شهرستان لار و گراش در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل ورزش و جوانان استان، مشکل زمین پیست کورس گراش و لارستان مرتفع گردد و در صورت امکان جهت مسابقات کورس قهرمانی استان جام دهه فجر آماده شود.
کریم نام‌آور، متصدی امور اداری هیئت سوارکاری استان فارس افزود: طفیونی و هیئت همراه در این سفر از باشگاه سوارکاری برادران محبی و مرکز پرورش اسب برداران بدری در بخش اوز لارستان بازدید کردند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی