[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

زیباترین دانشگاه‌های جهان، روزنامه شیراز نوین

دانشگاه مینه‌سوتا (University of Minnesota)
موزه  هنر فردریک وایزمن، این دانشگاه را میان ۱۰دانشگاه برتر این لیست قرار داده است. این موزه با طراحی زاویه‌دار و روکش فلزی ضدزنگش کامل شده است. این موزه  هنری به سبک نوین توسط معماری به نام فرانگ گری طراحی شده است و با گذشته ۲۰سال از زمان ساخت آن، هنوز نیز شبیه ساختمانی در آینده به نظر می‌رسد. در زیر ظاهر غیرمعمول آن یک مرکز آموزش، اکتشاف، تفکر منتقدانه و تحولات قرار دارد که دانشگاه و جامعه را به هم پیوند می‌دهد.

دانشگاه صنعتی نایانگ (Nanyang Technological University)
دانشگاه صنعتی نایانگ که یکی از دانشگاه‌های جوان برتر در جهان نیز هست، چیزی فراتر از یک دانشگاه صرفاً خوش‌عکس را در خود جای داده است. شهرت دانشگاه به خاطر مرکز فناوری، مهندسی و تحقیقش، به خوبی در معماری آن انعکاس یافته است. ترکیبی از طراحی‌های مدرن و فضاهای تفریحی همراه با نور‌های طبیعی بسیار، دانشگاه را به یکی از زیباترین دانشگاه‌های این لیست تبدیل کرده است.

دانشگاه تارودانت (Taroudant University)
یکی دیگر از دانشگاه‌های تازه‌ساخت، دانشگاه تارودانت است که طراحی مدرن و سنتی را با هماهنگی عالی ترکیب کرده است. این زیباترین دانشگاه جهان در بیابان جنوبی قرار دارد و طراحی بسیار سنجیده و دقیق آن با نواحی سایه‌دار، امکان مبارزه با گرمای شدید مراکش را فراهم می‌کند. علاوه بر جذابیت دیوارهای روستایی نارنجی‌رنگ و خطوط رفت و برگشتی‌اش، موقعیت خود دانشگاه نیز قابل توجه است. این دانشگاه که در پای کوه‌های تنومند اطلس واقع است، قطعاً دانشگاهی دارای منظره و چشم‌انداز است.

دانشگاه سالامانکا (University of Salamanca)
دانشگاه سالامانکا در شهر سالمانکای میراث جهانی یونسکو واقع است و قدیمی‌ترین دانشگاه در اسپانیا است که سابقه  آن به قرن ۱۳  برمی‌گردد. معماری خیره کننده  سبک باروک این دانشگاه چشم‌نواز است؛ اما این زیباترین دانشگاه جهان فقط ظاهری زیبا ندارد. این دانشگاه‌ها با تاریخچه  طولانی و برجسته، برخی از مشهورترین فارغ‌التحصیلان جهان از جمله Miguel de Cervantes نویسنده  کتاب دون‌کیشوت را آموزش داده است.

دانشگاه کیپ‌تاون (University of Cape Town)
مکان چشمگیر دانشگاه کیپ تون با پس‌زمینه کوه تیبل (Table Mountain) و چشم‌اندازی به شبه‌جزیره کیپ تاون، نفس شما را بند می‌آورد. این دانشگاه جزو دانشگاه‌های رتبه بالا در آفریقای جنوبی است؛ بنابراین تحصیل در اینجا به شما این اطمینان را می‌دهد از هر دو مزیت زیبایی و کیفیت تحصیلی برخوردار خواهید بود.

دانشگاه دانمارک جنوبی (University College South Denmark)
پیشرفته‌ترین دانشکده ارتباطات و طراحی در دانشگاه دانمارک جنوبی پردیس اودنیزه که توسط جادوگر معماری هنینگ لارسن طراحی شده است، قطعاً سزاوار قرار گرفتن در میان این ده دانشگاه است. این دانشگاه که ۲۰درصد آن را جنگل‌ها پوشش می‌دهند، یکی از بهترین نمونه‌های عالی از سادگی اسکاندیناوی است. شهر دلربای اودینزه دقیقاً در سر در ورودی دانشگاه قرار دارد.

دانشگاه پکینگ (Peking University)
معماری چینی، بی‌تردید یکی از مزین‌ترین معماری‌های جهان است و در دانشگاه پکینگ نیز می‌توان از معماری‌های سنتی زیادی لذت برد. پردیس این دانشگاه در باغ‌های سابق امپراطوری Qing Dynsaty واقع است و  بهشتی مملو از آرامش است که با باغبان‌ها، باغ‌های آرامش‌بخش، دریاچه‌ها و ساختمان‌های سنتی کامل شده است. علاوه بر زیبایی‌اش، این دانشگاه به خاطر مجموعه‌ای از فارغ‌التحصیلان تأثیرگذارش مشهور است و سال به سال به عنوان یکی از برترین دانشگاه‌های چین رتبه‌بندی می‌شود.

دانشگاه تاسمانیا (University of Tasmania)
اگر علاقه‌مند هستید  در حین تحصیل هوایی تازه استنشاق کنید و از پس‌زمینه‌ای از کوه‌های هموار لذت ببرید، پس دیگر به جز دانشگاه تاسمانیا به جای دیگری نیندیشید. شما می‌توانید از تمام فعالیت‌هایی که در فضای باز که از موقعیت جزیره زیبای دانشگاه بهره‌مند می‌شود، لذت ببرید. بنابراین اگر علاقه‌مند به قایق‌رانی، گشت و گذار و کوهنوردی هستید، در آن صورت در جای درستی قرار دارید. این دانشگاه مکانی عالی برای تحصیل در یکی از رشته‌های مرتبط به محیط‌زیست است.

دانشگاه پپرداین (Pepperdine University)
اگر آرزوی منظره‌ای واقعاً عالی را دارید، در این صورت تحصیل در دانشگاه پپرداین در ملبو قطعاً باید در لیست مکان‌هایی که می‌توانید در آنجا تحصیل کنید، قرار گیرد. دانشگاه پپرداین با کوه‌ها احاطه شده است و چشم‌اندازی به اقیانوس آرام دارد. در صورتی که بخواهید منظره  دریا داشته باشید، نمی‌توانید جایی بهتر از اینجا پیدا کنید. اگر حتی یک درصد از این منظره خسته شدید (که احتمالاً هیچ‌وقت خسته نخواهید شد) در آن صورت لس‌آنجلس فقط یک ساعت با ماشین از اینجا فاصله دارد.

دانشگاه آکسفورد (University of Oxford)
آکسفورد که در سال ۲۰۱۶ به عنوان زیباترین دانشگاه انگلستان انتخاب شد، مکانی مملو از زیبایی است که با برج‌های به سبک گوتیک و فضاهای سبز زیبا کامل شده است. به علاوه، از آنجا که برخی  صحنه‌های فیلم هری‌پاتر در این پردیس گرفته شده است، می‌توانید خود را در  زیباترین دانشگاه جهان مجسم نمایید.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی