[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۷۷
  • دوره جدید

گزینش یارانه‌بگیرها، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: براساس لایحه بودجه سال 98 بودجه استان فارس در سال آینده نه تنها کاهشی نداشته است بلکه در تمام آمارها نسبت به سال قبل نشان دهنده افزایش است.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرنا ساسان تاجگردون افزود: در لایحه بودجه سال 98 در بخش طرح‌های عمرانی ملی در استان فارس شاهد ابلاغ یک هزار و 85 میلیارد تومان اعتبار به پروژه‌های ملی فعال در استان هستیم. تاجگردون بیان کرد: بیش از 158 طرح ملی در استان فارس مشمول بودجه عمرانی ملی هستند که در سال 97 در مجموع بیش از 840 میلیارد تومان اعتبار عمرانی به این پروژه‌ها ابلاغ شد که بیش از 80 درصد این مبلغ نیز تخصیص یافت و محقق شد.
وی اضافه کرد: در اعتبارات استانی نیز در سال 97 نزدیک به 613میلیارد تومان است که در سال 98 به 632 میلیارد تومان افزایش یافته است که تمام این آمارها براساس بودجه سال 97 و لایحه بودجه سال 98 بوده که امکان دسترسی به این آمارها برای همه مردم فراهم است.
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس ادامه داد: در مجموع اعتبارات عمرانی استان فارس پس از استان‌های تهران و خوزستان است و هیچ کاهشی در بودجه استان فارس وجود ندارد.
او با اشاره به گزارش‌هایی که در فضای مجازی منتشر شده است گفت: سهم استان فارس در بودجه سال 98 افزایش دارد و گزارشی که در فضای مجازی پخش شده صحت ندارد و هیچ گاه بودجه استان چهار هزار و 200 میلیاردی تومان نبوده است.
تاجگردون افزود: برخی با استفاده از تحلیل‌های شخصی شایع کرده‌اند و بودجه استان فارس را در سال 97 نزدیک به چهار هزار و 200 میلیارد تومان اعلام کرده‌اند که این بودجه اصلاً صحت ندارد.
پیشنهاد استانی‌شدن تخصیص یارانه نقدی در لایحه بودجه سال 98 
رئیس سازمان برنامه و بودجه استان فارس گفت: پیشنهاد تخصیص یارانه‌های نقدی به صورت استانی در لایحه بودجه 98 توسط دولت به مجلس ارائه شد که براین اساس شورای برنامه ریزی استانی اجازه خواهد داشت که دهک‌های بالای جامعه را از دریافت یارانه نقدی حذف کند. تاجگردون اضافه کرد: در لایحه بودجه سال 98 نیز دولت برای افزایش اختیارات استان‌ها این پیشنهاد را داده است که سهم یارانه نقدی استان‌ها به صورت مجزا برآورد شود و در اختیار شورای برنامه‌ریزی قرار گیرد. وی اضافه کرد: شورای برنامه ریزی استان نیز بر اساس اختیاراتی که قانون به این شورا پس از تصویب این لایحه در قالب لایحه بودجه سال 98 خواهد داد می‌تواند با حذف سه دهک پرداخت یارانه نقدی، نقدینگی ذخیره شده از این صرفه‌جویی را به تولید، پروژه‌های ناتمام و اشتغال در آن استان اختصاص دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی