[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۱
  • دوره جدید

محرومیت‌زدایی از جنوب شیراز، روزنامه شیراز نوین

سرپرست فرمانداری شیراز گفت: این فرمانداری در برنامه‌ریزی سال 98، توجه جدی به مناطق جنوب، جنوب غرب و جنوب شرق شیراز و محرومیت‌زدایی از این مناطق را در دستور کار قرار داده است.
به گزارش شیرازنوین به نقل از ایرنا اسفندیار احمدی منش افزود: در گام نخست در تلاش هستیم تا امکان فروش زمین‌های منابع طبیعی و اراضی حاشیه شهر توسط افراد سودجو به خانواده‌های بی بضاعت از بین برود.
وی اظهار داشت: در مرحله بعد به فکر توانمند سازی ساکنان مناطق حاشیه ای باید بود و در این مورد به دو مقوله فرهنگ و آموزش و پرورش به عنوان سرمایه نگاه ویژه‌ای داشته باشیم و می‌توانیم با استفاده از این دو مقوله نسبت به تربیت انسان‌های نجات‌دهنده اقدام کنیم.
سرپرست فرمانداری شیراز با بیان این که حاشیه‌نشینی در تمام نقاط جهان وجود دارد بیان کرد: در شهر شیراز این رشد بیشتر از سایر مناطق است البته برنامه ویژه‌ای برای کنترل حاشیه‌نشینی در برنامه‌ریزی‌های کلان سال 98 شهر شیراز وجود دارد که باید با همکاری تمام دستگاه‌های دست‌اندرکار صورت پذیرد.
احمدی منش گفت: شاید به علت مشکلات اقتصادی ساکنان مناطق حاشیه‌ای، موضوع فرهنگ و آموزش در اولویت برای این افراد نباشد اما اگر ساکنان این مناطق از خطراتی که فرزندانشان را تهدید می‌کند آگاه بشوند نه تنها آموزش و فرهنگ اولویت اصلی آنان خواهد شد بلکه شرایط را برای جذب سرمایه‌گذاری دولتی و خصوصی برای رفع مشکلات محلی فراهم خواهند کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی