[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۴۶
  • دوره جدید

آب راه سرمایه‌گذاری را بسته است ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس گفت: زیرساخت‌های شهرک صنعتی آباده طشک برای استقرار واحد‌های صنعتی و نیز جذب سرمایه‌گذاران توانمند توسعه می‌یابد. 
به گزارش روابط عمومی‌ شرکت شهرک‌های صنعتی فارس،  احد فتوحی پس از بازدید از این شهرک صنعتی در جلسه با بخشدار، شهردار و اعضای شورای اسلامی‌ شهر آباده طشک  و نیز جمعی از مسئولان دستگاه‌های اجرایی و سرمایه‌گذاران مستقر در شهرک صنعتی از آغاز طرح زیرسازی و آسفالت بخشی از این شهرک صنعتی خبر داد و گفت: طرح روشنایی معابر و نیز ساختمان نگهبانی نیز درحال انجام است.
وی با بیان اینکه طرح شبکه داخلی گاز شهرک صنعتی نیز اجرا شده است گفت:بزودی این شهرک صنعتی به شبکه گاز متصل خواهد شد. 
فتوحی  همچنین از اختصاص مشوق‌های جدید سرمایه‌گذاری در شهرک صنعتی آباده طشک خبر داد و گفت: کاهش سهم پرداخت نقدی به 5 درصد و افزایش مدت پرداخت اقساط از ۳۶ به 48 ماه از مهمترین مشوق‌ها است.
وی افزود: برای فعالان صنعتی و اقتصادی و سرمایه‌گذاران به شرط بهره‌برداری طی برنامه زمان‌بندی و نیز ایجاد اشتغال براساس جواز تأسیس تا سقف ۷۰ درصد از اسناد تعهدی سرمایه‌گذاران بعنوان مشوق به آن‌ها بازگردانده خواهد شد.
فتوحی با اشاره به توسعه کمی ‌و کیفی زیرساخت‌ها در شهرک صنعتی آباده طشک تصریح کرد: این شهرک صنعتی دارای امکاناتی نظیر شبکه آب، برق، گاز، مخابرات و روشنایی است و در سال‌های اخیر برای ایجاد زیرساخت‌ها بیش از 30میلیارد ریال هزینه شده است.
وی گفت:مهمترین مشکل این شهرک صنعتی تأمین پایدار آب است که در این زمینه برنامه‌هایی در دست اقدام است که امیدواریم به نتیجه برسد.
فتوحی همچنین از آمادگی این شرکت برای الحاق واحد‌های سنگبری مجاور با این شهرک صنعتی به شهرک صنعتی خبردادوگفت:با این اقدام واحد‌های الحاق شده می‌توانند از مشوق‌ها و مزایای استقراردر واحد‌های صنعتی نیز امکانات زیربنایی شهرک استفاده کنند. 
وی همچنین از آمادگی این شرکت برای واگذاری امور راهبری شهرک به بخش خصوصی خبردادو گفت:صنعتگران مستقر در این شهرک صنعتی می‌توانند با تشکیل شرکت خدماتی،امور تاسیساتی و راهبری شرکت را در اختیارگرفته و مدیریت کنند و در این زمینه شرکت شهرک‌های صنعتی فارس نیز حمایت خواهد کرد.
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: شهرک صنعتی آباده طشک در زمینی به مساحت 97هکتار احداث که 61 هکتار آن آماده واگذاری است و تاکنون بیش از 5 هکتار آن به صنعتگران واگذار شده است.
وی ادامه داد: در این شهرک صنعتی تاکنون 9 قرارداد با سرمایه گذاران منعقد شده است که از این تعداد 5 واحد صنعتی با اشتغال زایی 52نفر به بهره‌برداری رسیده است و 4 واحد صنعتی در حال ساخت و ساز است.
فتوحی بیان کرد: این شهرک گنجایش استقرار بیش از 300 واحد صنعتی با کاربری‌های مختلف درحوزه صنایع کوچک و متوسط با پیش‌بینی اشتغالزایی برای 1600نفر را در خود دارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی