[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۲۱۵
  • دوره جدید

نمایندگان شیراز در آستانه سقوط، روزنامه شیراز نوین

شیرازنوین: امسال اتفاقات بسیار بدی گریبانگیر تیم‌های لیگ یکی فوتسال شیراز شد و حالا کار به جایی رسیده که هر دو تیم در آستانه سقوط به دسته پایین‌تر قرار دارند.
جمعه‌ای که گذشت، تیم صدرا با شکست چهار بر شش خانگی مقابل تیم هپلکس خراسان رضوی، سه‌امتیازی باقی ماند و حالا کمتر از یک درصد شانس برای بقا دارد. آن‌ها که در 14هفته گذشته هیچ بردی در کارنامه خود ثبت نکرده‌اند، حالا باید هر دو بازی آخر خود را ببرند و دعا کنند نماینده قم در هر سه بازی باقی مانده خود شکست بخورد! اتفاقاتی دور از ذهن و تقریباً غیرممکن. بنابراین، باید تیم ریشه‌دار صدرا را اولین سقوط‌کننده قطعی برشمرد.
اما جالب اینجاست که در صحبت‌های سرمربی این تیم، رگه‌هایی از امیدواری وجود دارد: «هنوز معلوم نیست. صحبت‌هایی شد که احتمال دارد از دو گروه فقط یک تیم سقوط کند. یعنی بین دو تیم آخر هر گروه، یک بازی پلی‌آف برگزار شود و تیم بازنده راهی لیگ دو شود.»
صادق مرادی، سرمربی جوان صدرا، با اعلام این خبر دسته‌اول امیدواری‌هایی به آینده دو تیم شیرازی به وجود می‌آورد؛ اما معلوم نیست این صحبت‌ها چقدر به واقعیت نزدیک باشد: «چنین صحبتی انجام شده؛ اما هنوز چیزی مشخص نیست.» مرادی که پس از گذشت چند هفته از مسابقات، جانشین وحید نعمت‌الهی شده بود، علت نتیجه نگرفتن تیم تحت هدایتش را مشکلات مالی و مصدومیت برخی مهره‌ها می‌داند: متأسفانه شهرداری صدرا از ما حمایت نکرد. گفته بودند پول بچه‌ها را به موقع پرداخت می‌کنند؛ اما هیچ پولی ندادند و بچه‌ها هم انگیزه خود را از دست دادند. به خاطر همین بود که این‌قدر ضعیف کار کردیم. در این 6ماه بچه‌های ما یک یا دو حقوق بیشتر نگرفتند و وقتی به شهرداری مراجعه کردیم، گفتند بروید تیم را منحل کنید! باور کنید مشکل ما فقط مالی بود؛ وگرنه بچه‌ها تمام تلاششان را کردند. اما وقتی ذهن آدم درگیر جاهای دیگر باشد، نمی‌شود بهتر از این کار کرد. آقای ناظم‌الشریعه هم با توجه به قولی که از مدیران شهر صدرا گرفته بود تیم را راه انداخت؛ اما آن‌ها همکاری نکردند.
سرمربی صدرا همچنین گفت: ما بازیکنان بزرگی در لیست خود داشتیم؛ اما نتوانستیم از وجود آن‌ها بهره لازم را ببریم. همه آن‌ها در مقاطعی از فصل مصدوم شدند. مسعود دانشور، محمد وزیرزاده و‌ هادی بافنده، هرکدام 8-9هفته مصدوم بودند. 
مرادی در خصوص بازی‌های آینده و شانس کم تیمش برای بقا گفت: باید تیم پاس البرز را در زمین شکست دهیم، سپس شهرداری رشت را هم در شیراز ببریم و امیدوار باشیم نماینده قم در بازی‌هایش نتایج لازم را کسب نکند.
پس از این گفت‌وگو، به سراغ سرمربی تیم شاهد رفتیم. صحبت‌های او کاملاً با صحبت‌های مربیان سابق و فعلی صدرا متفاوت است. چندی پیش، وحید نعمت‌الهی گفته بود از هر گروه یک تیم سقوط می‌‌‌کند. دیروز صادق مرادی اعلام کرد احتمال دارد از دو گروه فقط یک تیم سقوط کند و حالا برزگر می‌گوید: «چیزی که روز اول نوشتند به ما دادند و امضا کردیم، این بود که از هر گروه دو تیم سقوط می‌کند! من اولین بار است چنین چیزی را می‌شنوم؛ اما اگر حقیقت داشته باشد، باعث خوشحالی ماست.»
 امیرحسین برزگر، مربی همیشه باانگیزه تیم شاهد که در دو سال گذشته تیم‌های جذابی را روانه مسابقات می‌کرد، حالا برای اولین بار تیمش را قعرنشین می‌بیند و گلایه‌های زیادی از همه و حتی از روزنامه ما دارد: «من از خود شما هم گلایه دارم. شما دیدید که در سال‌های گذشته حضورتان برای پوشش مسابقات ما چقدر تأثیرگذار بود و باعث حمایت مسئولان می‌شد؛ اما امسال به تیم ما کم‌لطفی کردید. متأسفانه نه شما، نه مسئولان و نه هیچ‌کس دیگری از ما حمایت نکرد، به جز همین هواداران؛ هوادارانی که همواره کنار تیم ما بودند و از تک‌تک آن‌ها ممنونم. اما باید همه کنار هم می‌بودیم. من ناراحت نیستم؛ اما ای کاش زودتر از اینها به داد ما رسیده بودید.»
برزگر در خصوص احتمالات بقای تیمش می‌گوید: نیاز به معجزه داریم. باید در مقابل تیم صدرنشین پیروز شویم و امیدوار باشیم نمایندگان اصفهان و اقلید در بازی‌های خود شکست بخورند. ما در بازی رفت مقابل سفیر گفتمان تهران موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم؛ اما با نتیجه 10 بر 2 مغلوب حریف خود شدیم! حالا امیدواریم بتوانیم آن شکست را در شیراز جبران کنیم.
سرمربی شاهد ادامه می‌دهد: ما تیم خوبی بودیم و راضی هم هستیم. با کمک بعضی از دوستانمان که به صورت شخصی به ما کمک کردند، توانستیم دوباره در لیگ حضور پیدا کنیم؛ اما بازیکنان زیادی از ما جدا شدند و به سایر تیم‌ها پیوستند. در نیم‌فصل هم چند نفر دیگر را از دست دادیم. همین تیم اقلید از ما بازیکن گرفته و حالا دارد در لیگ ماندگار می‌شود.
وی در خصوص عدم حمایت شرکت رامک در این فصل گفت: من از آقایان نصیری ممنونم که فصل گذشته با کمکی که کردند، باعث شدند دقیقه 90 بتوانیم جواز حضور در مسابقات را به دست بیاوریم. اما امسال به خاطر مسائل اقتصادی که گریبانگیرشان شد، عذرخواهی کردند که نمی‌توانند کمکی به ما بکنند. با این حال، به خاطر کمک‌های سال قبلشان، ما همچنان با نام شاهد رامک در مسابقات شرکت کردیم و از ایشان ممنونیم. گفتند امسال را سپری کنید، شاید سال‌های آینده دوباره از شما حمایت کنیم.
تیم شاهد شیراز روز پنجشنبه همین هفته در شیراز میزبان سفیر گفتمان تهران است. اگر شاهد بازی خود را با پیروزی پشت سر بگذارد و در بازی‌های هم‌زمان، مقاومت اقلید در زمین خود نتواند از سد ایرالکوی اراک بگذرد و تیم رعد پدافند اصفهان هم در تهران موفق به پیروزی برابر مقاومت نشود، نماینده شیراز در لیگ یک ماندگار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی