[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

همه رکوردهایی که لیونل مسی می‌تواند در سال ۲۰۱۹ بشکند، روزنامه شیراز نوین

‌اگرچه موفقیت تیم بارسلونا برای لیونل مسی اهمیت دارد اما او در سال جدید میلادی به دنبال رسیدن به رکوردهای فردی بیشتر نیز هست.
فوق‌ستاره آرژانتینی هفته به هفته آمار عملکرد خود را بهبود می‌بخشد و می‌تواند سال‌2019 را نیز به یکی از سال‌های خوب خود تبدیل کند. روزنامه مارکا به دستاوردهای شخصی که در 12‌ماه پیش رو برای مسی در دسترس است، پرداخته و آنها را فهرست کرده است.
جام‌های گیگز
اگر بارسلونا امسال سه‌گانه ببرد، مسی می‌تواند به 36‌جام با یک باشگاه برسد، رکوردی که در حال حاضر در اختیار رایان گیگز است. مسی مشتاق همه جام‌ها است به‌خصوص لیگ قهرمانان که از سال 2015 نتوانسته‌اند ببرند.
اول اینیستا، بعد ژاوی
لئو مسی می‌تواند این فصل دومین بازیکن تاریخ بارسلونا از نظر تعداد بازی شود. او در‌حال حاضر سوم است با 657‌بازی در رقابت‌های مختلف و با انجام 18‌بازی دیگر از آندرس اینیستا که 674‌بازی انجام داده، عبور می‌کند. نفر اول این فهرست ژاوی است که 767‌بازی برای بارسلونا انجام داده.
نزدیک به کاسیاس
مسی می‌تواند به رکورد بیشترین پیروزی در لالیگا برسد چون تنها 11‌برد با رکورد 334‌پیروزی دروازه‌بان سابق رئال مادرید، ایکر کاسیاس، فاصله دارد.
ششمین کفش طلا
مسی به‌دنبال رسیدن به ششمین کفش طلای اروپا و سومین کفش پیاپی است؛ افتخاری که نصیب هیچ بازیکن دیگری نشده است.
موفقیت تلمو سارا
مسی می‌خواهد برای ششمین بار جایزه پی‌چی‌چی را به دست آورد، جایزه‌ای که روزنامه مارکا به گلزن اول لالیگا می‌دهد و در این صورت با رکورد افسانه‌ای تلمو سارا برابر می‌شود.
مسی تا به حال 397 گل در لالیگا زده است.
پنجاهمین هت‌تریک
کاپیتان بارسلونا با یک هت‌تریک دیگر تعداد هت‌تریک‌های دوران حرفه‌ای خود را به 50 می‌رساند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی