[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۰۷
  • دوره جدید

معاون آموزش ابتدایی: طرح بازی و یادگیری در هزار مدرسه کشور اجرا مى‌شود، روزنامه شیراز نوین

معاون آموزش ابتدایی درباره طرح بازی و یادگیری گفت: براساس پیش‌نویسی این طرح، از ۱۰‌استان و هر استان ۱۰۰مدرسه انتخاب شدند تا کلاس بازی در آنها تشکیل شود.
به گزارش خبرگزاری مهر، جلسه هم‌اندیشی «طرح بازی و یادگیری» با حضور رضوان حکیم‌زاده معاون آموزش ابتدایی برگزار شد. حکیم‌زاده در این نشست گفت: باید با نگاه تخصصی در این زمینه پیش برویم. داشتن یک نگاه تخصصی مبتنی بر اصول تربیت خصوصاً برای دوره پیش دبستانی و ابتدایی بسیار ضروری است. 
وی ادامه داد: بازی، قصه‌گویی و عرصه هنر، بهترین مسیرها برای یادگیری در این سن هستند. وقتی ایده بازی مطرح شد، وزیر نیز از آن استقبال کردند و کارگروهی را تشکیل دادیم تا به بسترهای اجرایی این ایده برسیم. بر اساس پیش نویسی این طرح، از ۱۰‌استان و هر استان ۱۰۰‌مدرسه انتخاب شدند تا کلاس بازی در آنها تشکیل شود. در این طرح قرار بر این است تا از اسباب بازی‌هایی با ارزش تربیتی انتخاب شود و برخی از مفاهیم درسی در همان ساعت کلاس از طریق بازی دنبال شود. 
حکیم زاده اظهار کرد: این طرح پشتوانه پژوهشی دارد و حتی مشخص شده که بازی مى‌تواند به درمان اختلالات کودکان کمک کند. ما امسال این طرح را آزمایشی اجرا مى‌کنیم و در‌صورت موفق بودن آن را به همه استان‌ها و مدارس کشور تعمیم مى‌دهیم. 
وی بیان کرد: تحول با بخشنامه به سرانجام نمى‌رسد و اگر دنبال تغییر هستیم از همین قدم‌ها آغاز مى‌شود. با اجرای این طرح پیاممان به دیگران این است که باید دوران کودکی را درک کرد. خصوصاً کسانی که به‌کودکان به‌چشم یک منبع درآمد نگاه مى‌کنند و به‌جای تربیت و خلاقیت، دنبال حافظه محوری و تقویت آن در کودکان هستند، مخاطب این پیام هستند. 
در این مراسم همچنین مهدی علی اکبرزاده مشاور امور فرهنگی وزیر آموزش و پرورش گفت: بازی و اسباب بازی شروع تعلیم و تربیت است و چون ما دوران کودکی را فراموش کرده‌ایم، درس و مشق و تکالیف جایگزین شدند. جرقه توجه به بازی در آموزش و پرورش زده شده است و این موضوع شروع گام‌های بلندتری است. امیدواریم این برنامه تداوم داشته باشد، در کلاس درسی که طرح بازی انجام شده است مشاهده شده که دانش‌آموز تمایلی برای رفتن از مدرسه به خانه ندارد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی