[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

فارس در حفظ منزلت محیط‌بانان در کشور الگو است، روزنامه شیراز نوین

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور  در جمع محیط بانان فارس،با ادای احترام به آستان مقدس حضرت احمدبن موسی(ع)، نظم و شرایط پایدار موجود در عرصه حفاظت محیط زیست فارس را که با تلاش محیط بانان زحمت کش و مدیریت مناسب محقق شده ومنجر به این گردیده که فارس، استانی کم چالش و بدون مسئله  در این زمینه باشد را ستوده  وافزود با مذاکراتی که با محیط بانان داشته، لازم می‌داند از طرف کلیه محیط بانان و خانواده‌های ایشان، از دکتر محمودی مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس که مدیری هوشمند، توانمند،دلسوز وباغیرت است، تقدیر وتشکر نماید. 
سرهنگ محبت خانی افزود: استان فارس در حفظ قداست ومنزلت محیط بانان می‌تواند در کشور الگو باشد وبه عنوان استان پایلوت در این زمینه در سطح کشور مطرح شود. ایشان، شناخت جامعه هدف در مدیریت را مهم ترین رکن مدیریت خوانده واظهار داشت:محیط بانان به عنوان نماد محیط زیست،بازوی اجرایی و نوک پیکان محیط زیست در اذهان عمومی‌هستند.
 بنابراین محیط بان باید انضباط ظاهری ومعنوی را همزمان دارا باشد. محیط بان بایستی مردم دار بوده و وظیفه ما نیز هویت‌بخشی وحفظ اقتدار محیط بانان است. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، مستند سازی از فعالیت‌های محیط‌بانان را از اولویت‌های کاری یگان‌ها در کشور خواند و افزود: ایجاد انگیزه وحس رقابت در گرو انعکاس صحیح اقدامات محیط‌بانان است. محبت خانی ابراز امیدواری کرد که با رایزنی‌های که تاکنون انجام شده، تلاش شده تا از طریق بیمه امید ناجا برای 3000محیط بان، دغدغه‌های آنان کاهش یافته و دیگر شاهد نگرانی این عزیزان وخانواده‌های صبور آنان نباشیم.  فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، همچنین نوید پیگیری برای تأمین خرید 150 خودرو عملیاتی مناسب و700 موتورسیکلت مطابق با استانداردهای روز را به محیط بانان کشور داد و از کلیه مدیران کل حفاظت محیط زیست در سراسر کشور خواست در اسرع وقت پس از بررسی و شناسایی موارد موجود در سازمان اموال تملیکی، نسبت به پاسخ به مکاتبات اقدام نمایند تا فرصت پیگیری هدر نرودمحبت خانی، طرح لایحه ای براساس ماده 15و16 قانون بکارگیری سلاح در صحن علنی مجلس را موجب امیدواری دانست و از قوه مقننه و نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌ برای پیگیری این لایحه تقدیر نمود. وی اظهار داشت: حق درجه برای محیط بانان ونیروهای مسلح را  معادل ترفیع رتبه برای کارمندان خواند واز جمله مظلومیت‌های  محیط‌بانان  را در این دانست  که سختی کار نیروهای لشکری ومسلح را دارند اما حقوق و دریافتی آنان از جنس کشوری و کارمندی است.محبت خانی گفت: پوشیدن لباس محیط بانی ارزشمند بوده ویک افتخار بزرگ است اما بهای آن محدودیت‌ها وسختی‌هایی است که برای نیروهای لشکری در نظر گرفته شده ولی هنوز برای محیط بانان اعمال نشده است. وی از کلیه رسانه‌ها وروابط عمومی‌ها در کشور خواست که انعکاس فعالیت‌های محیط بانان به نحوی باشد  تا اقتدار یک محیط بان،تضعیف نگردد. فرمانده یگان حفاظت محیط زیست کشور، اولویت آموزش در محیط زیست را آموزش به محیط بانان دانست و تأکید کرد: آموزش هزینه نیست بلکه نوعی سرمایه گذاری محسوب می‌شود و اگر برای آموزش محیط بانان هزینه نشود این هزینه‌ها صرف شهادت، مجروحیت ودرگیری با متخلفان خواهد شد. ایشان کشف وضبط 700 قبضه اسلحه در طی 9 ماه در استان فارس بدون هیچ‌گونه درگیری منجر به جرح را به دلیل آموزش محیط بانان دانست وادامه داد،این آموزش است که موجب پیشگیری از وقوع جرم می‌شود.سرهنگ محبت خانی با اشاره به این موضوع که 24 سال افتخار خدمت در نیروی انتظامی‌را دارم،محیط بان را از جنس برادران تنی نیروهای مسلح وخودش دانست وافزود: آشنایی برای محیط بانان برای اینجانب افتخاری بزرگ است وتمام تلاش خود را برای ساماندهی وضعیت این عزیزان به کار خواهم بست. فرماندهی یگان حفاظت محیط زیست در ادامه بیان داشت: شیفت‌های کاری طولانی محیط‌بانان به مصلحت مجموعه سازمان حفاظت محیط زیست وحتی جامعه نیست وبرای جامعه یک تهدید محسوب می‌شود چرا که نیازهای فردی محیطبان و نیاز خانواده و فرزندان وی به همسر وپدر برطرف نمی‌شود و علاوه بر کاهش پتانسیل فردی محیط‌بان،باعث آسیب محیط زیست نیز خواهد شد.سرهنگ محبت خانی اضافه کرد: نوک حمله دشمنان ما به نیروی انسانی و بویژه نیروی جوان است به نحوی که کشورهای بیگانه،مواد مخدر صنعتی را به طور رایگان از مرزها عبور می‌دهند واین باید زنگ خطری برای ما باشد. گفتنی است این مراسم با اهدای لوح تقدیر به محیط بانان نمونه استان پایان یافت.
همچنین سرهنگ محبت خانی با فرمانده انتظامی ‌استان فارس دیدار کرد. در این دیدار سرهنگ محبت خانی ضمن اشاره به موفقیت‌های چشمگیر یگان حفاظت محیط زیست فارس اظهار داشت: در سال جاری 35 درصد از کشفیات صید و شکار متعلق به محیط زیست استان فارس بوده و از طرفی این استان در 9ماهه اول سال نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 62 درصد در کشفیات صید و شکار  افزایش داشته است.
سرهنگ محبت خانی همچنین به  بخشی از مشکلات محیط‌بانان چون؛ حمل سلاح و کمبود نیروی محیط بانی اشاره و به الزام همکاری تنگاتنگ نیروی انتظامی ‌با محیط بانان تأکید کرد.
سردار احمد علی گودرزی فرمانده انتظامی ‌فارس آمادگی کامل خود و نیروهای تحت فرمانش را برای کمک به محیط بانان مظلوم استان اعلام کرد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی