[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

نظم و رضایت‌مندی مردم از دستگاه قضایی، روزنامه شیراز نوین

هدف از بازدیدهای سرزده از حوزه‌های قضایی بررسی میزان رضایتمندی مردم در همه شهرها و بخش‌های استان و تسری دادن  نگاه ویژه مدیریتی به حوزه‌های قضایی سراسر استان است.
رئیس کل دادگستری استان فارس در سفر یک روزه ضمن بازدید سرزده از حوزه‌های قضایی جره و بالاده و فراشبند روند خدمت رسانی در این دو حوزه ی قضایی را مورد بررسی قرار داد و در بازدید از پروژه ساختمان در حال احداث  دادگستری شهرستان فیروزآباد از افتتاح  این  ساختمان در آینده نزدیک خبر داد.
به گزارش روابط عمومی ‌دادگستری استان فارس در این بازدید که علی صالحی دادستان عمومی‌ و انقلاب مرکز استان، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی معاون قضایی و مسئول واحد نظارت و ارزشیابی قضات استان و معاون مالی، عمرانی و پشتیبانی نیز حضور داشتند روند انجام امورات قضایی و رسیدگی به پرونده‌ها در شعب دادگاه و دادسرا‌های این  حوزه‌های قضایی و همچنین امورات اداری و ستادی مورد بررسی قرار گرفت. رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه این بازدیدها گفت:  در تلاشیم تا با همت کارکنان مجموعه عمده کاستی‌های سخت‌افزاری و فیزیکی در مجموعه قضایی در سراسر استان را در برنامه زمانبندی یک ماهه بررسی  و برطرف نمائیم.
علی القاصی در جمع قضات و کارکنان حوزه‌های قضایی فراشبند و جره و بالاده،  ایجاد موقعیت خدمت به مردم را یک نعمت الهی خواند و بیان کرد: این موقعیت حاصل شده بسیار زودگذر است و باید برای لحظه لحظه دوران خدمت برنامه ریزی دقیق و مؤثر داشت تا از این موقعیت ایجاد شده به بهترین شکل بهره برداری شود. وی بر امر تکریم ارباب رجوع و احترام به مراجعان و افزایش کیفیت در ارائه خدمات تأکید کرد و افزود: اساس تحقق این هدف انضباط اداری قضات و کارکنان است که این موضوع در قالب بازرسی‌های سرزده و زمانبندی شده به دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد. وی هدف اصلی انجام بازرسی‌های سرزده را بررسی نحوه خدمت‌رسانی مجموعه قضایی در اقصی نقاط استان خواند و افزود: باید میزان رضایتمندی مردم در همه شهرها و بخش‌های استان مورد سنجش و ارزیابی قرار گیرد و ما تلاش کرده‌ایم تا نگاه ویژه به مرکز استان را به سراسر استان تسری دهیم.
علی القاصی در جمع مسئولین، قضات و کارکنان حوزه قضایی جره و بالاده و فراشبند تأکیدکرد: پرونده‌های قضایی را با حساسیت ویژه دنبال نمائید چرا که در نگاه مردم دستگاه قضایی متولی و مسئول امنیت روستا‌ها، شهر‌ها، شهرستان‌ها و همه نقاط استان است و لازم است این انتظار  به حق مردم به شایسته‌ترین شکل ممکن برآورده شود.
 وی با تأکید بر اینکه مسئولیت نظارت بر حُسن انجام امور در حوزه قضایی بر عهده رؤسا و دادستان‌های حوزه‌های قضایی است خواستار نظارت حداکثری مدیران واحد‌های  قضایی شهرستان‌ها و دادستان‌ها بر زیر مجموعه شد و تصریح کرد: با اعمال مدیریت صحیح و دقیق می‌توان ضمن برقراری نظم در ارائه خدمات، رضایت عمومی‌از ارائه خدمات قضایی را به بالاترین سطح افزایش داد.
وی نظم دهی بایگانی‌ها راکد، موقت و پرونده‌های جاری شعب را از دیگر انتظارات مدیریت ارشد قضایی استان از قضات و کارکنان دانست و تأکید کرد: این امر باید به صورت روزمره و مداوم در دستور کار کارکنان قرار گیرد. 
گفتنی است رئیس کل دادگستری استان فارس و هیأت همراه ضمن  بازدید از پروژه ساختمان درحال احداث دادگستری شهرستان فیروزآباد راهکارهای مناسبی در راستای رفع نواقص فنی موجود به منظورکیفیت هر چه بیشتر و مطلوبتر این بنا ارائه و از افتتاح  این  ساختمان در آینده  نزدیک خبر داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی