[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

سواحل مکران باید به نقطه‌ای کانونی برای توسعه تبدیل شود، روزنامه شیراز نوین

معاون اول رئیس‌جمهور گفت: سواحل مکران باید به نقطه‌ای کانونی برای توسعه و رفع محرومیت از استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان تبدیل شود. به گزارش خبرگزاری مهر، ششمین جلسه ستاد توسعه سواحل مکران با حضور اسحاق جهانگیری، وزرای دفاع، کشاورزی، راه و شهرسازی و امور اقتصادی و دارائی، معاون مهندسی وزارت دفاع و جمعی از مسئولین در دفتر معاون اول رئیس جمهور برگزار شد.
اسحاق جهانگیری در این جلسه با اشاره به ظرفیت کم‌نظیر سواحل مکران برای توسعه استان‌های سیستان و بلوچستان و هرمزگان، گفت: سواحل مکران باید به نقطه‌ای کانونی برای توسعه و رفع محرومیت از این دو استان تبدیل شود.
 معاون اول رئیس جمهور با اشاره به وجود محرومیت در استان سیستان و بلوچستان و فاصله زیاد شاخص‌های توسعه در این استان با سایر استان‌های کشور، تصریح کرد: حل مسائل استان سیستان و بلوچستان نیازمند طرحی نو و نگاهی ملی است و این موضوع باید در دستور کار همه دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد.
جهانگیری با تأکید بر اینکه باید پروژه‌های مصوب در سفر مقام معظم رهبری به استان سیستان و بلوچستان و نیز قول‌ها و وعده‌های داده شده از سوی رئیس‌جمهور محترم برای توسعه این استان به سرعت محقق شوند، گفت: باید با برنامه‌ریزی دقیق و سیاست‌گذاری صحیح، ضمن اجرای پروژه‌ها و عمل به وعده‌های داده شده، نسبت به محرومیت‌زدایی و توسعه استان اقدام شود.
در ادامه این جلسه علی اکبر سلیمانی معاون مهندسی وزارت دفاع با ارائه گزارشی از پروژه‌های عمرانی و اجرائی انجام شده وزارتخانه‌ها اظهار داشت: وزارت نفت با ۳۸۶ و وزارت راه و شهرسازی با ۱۰۲ هزار میلیارد ریال پروژه اجرائی،  بیشترین سهم از سرجمع ۶۳۰هزار میلیارد ریال پروژه‌های صنعتی و عمرانی طرح بزرگ توسعه سواحل مکران را به عهده دارند.
سلیمانی همچنین با ارائه گزارشی از اهم اقدامات دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران افزود: رویکرد دبیرخانه تلاش در جهت محرومیت‌زدایی پیش از آغاز روند توسعه این سواحل بوده است و دبیرخانه ستاد، توسعه اجتماع محور جهت افزایش توانمندی جوامع محلی و توسعه پایدار و متوازن و همراهی جوامع در فرآیند توسعه صنعتی و عمرانی را در دستور کار دارد.
در همین رابطه مقرر شد دبیرخانه ستاد توسعه سواحل مکران با برگزاری جلسات تخصصی در حوزه‌های آب، نفت، محیط زیست و طرح ویژه توسعه سواحل مکران، اقدامات آینده را  برنامه‌ریزی کند.
در این جلسه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ‌ایران با پیشرفت ۶۱ درصدی پیشران توسعه منطقه مکران معرفی شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی