[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۶
  • دوره جدید

تخلف یارانه‌ای دولت، روزنامه شیراز نوین

درحالی که با شروع دولت یازدهم و دوازدهم بدون دلیل موجه یارانه بسیاری از ایرانیان در داخل کشور قطع شده است اما اسناد و مدارکی موجود است که بسیاری ایرانیان خارج‌نشین یارانه نقدی دریافت می‌کنند.  
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در واکنش به تکذیبیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: ما اسناد و مدارک یارانه‌بگیران خارج از کشور را در اختیار داریم.
جبار کوچکی‌نژاد رئیس هئیت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: طبق اظهارات دولتمردان ۷۸ میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند در حالی که مطابق با اطلاعات مرکز آمار، جمعیت کل کشورمان ۸۱ میلیون نفر است.
وی افزود: از سوی دیگر دولت ادعا می‌کند که یارانه ۴ میلیون نفر چون قضات و افراد دارای حقوق بالا را حذف کرده است، پس چگونه ۷۸میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند و این سؤال مطرح است که جمعیت خارج از کشور کجا قرار دارند؟
رئیس هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در واکنش به تکذیبیه سازمان هدفمندی یارانه‌ها مبنی بر این که ۶میلیون ایرانی خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند، خاطرنشان کرد: ما گزارش‌های خود را به صحن علنی ارائه می‌دهیم و این افراد بهتر است در آنجا پاسخگو باشند.
کوچکی‌ژاد تصریح کرد: ما اسناد و مدارکی داریم که نشان می‌دهد که ایرانیان خارج از کشور یارانه دریافت می‌کنند و اطلاعات آنان چون شناسنامه و کارت ملیشان موجود است.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا از مسئولانی چون رئیس سازمان برنامه و بودجه و رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها درباره پاسخگویی به تخلفات یارانه‌ای دولت دعوت به عمل می‌آورید؟ گفت: قطعاً در کمیسیون اقتصادی و در زمان بررسی گزارش هیئت تحقیق و تفحص از سازمان هدفمندی یارانه‌ها از این مسئولان دعوت خواهیم کرد چرا که باید آنان پاسخ دهند که بر چه اساسی به صورت گزینشی یارانه داده‌اند و به برخی یارانه اعطا نشده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی