[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۱۳۷
  • دوره جدید

شیراز را باید به مرکز رویدادهای ملی و بین‌المللی تبدیل کرد، روزنامه شیراز نوین

پیمان کشاورز- گروه خبر
با برگزاری رویدادهای فرهنگی همچون آیین نکوداشت یادروز خواجوی کرمانی، تلاش داریم شیراز را به شهر برگزاری رویدادهای فرهنگی، هنری، علمی، آموزشی و گردشگری تبدیل و اقتصاد این کلان‌شهر را متحول کنیم. برنامه پنج‌ساله شیراز نیز بر این نقطه کانونی تمرکز دارد که شیراز به شهر برگزاری رویدادهای ملی و بین‌المللی تبدیل شود. حیدر اسکندرپور، شهردار شیراز، در مراسم یادروز بزرگداشت خواجوی کرمانی با بیان این مطلب، یکی از رویکردهای مجموعه مدیریت شهری را رویدادمحوری دانست و گفت: برنامه‌های مجموعه مدیریت شهری بر این مبناست که دوباره این فرصت را برای شیراز فراهم کنیم تا بر قله فرهنگ و ادب ایران‌زمین بدرخشد.
اسکندرپور بازتعریف سرمایه‌های غنی ادبی، فرهنگی و هنری شیراز را در عرصه مدیریت شهری ضروری دانست و افزود: رویکرد مجموعه مدیریت شهری به شیراز مبتنی بر داشته‌های غنی ادبی، فرهنگی و هنری این شهر با تکیه بر شعار «شیراز باید شبیه شیراز باشد» است؛ چون معتقدیم آنچه شیراز را از سایر کلانشهرها متمایز می‌کند، نه ساخته‌های فیزیکی بلکه فرهنگ و ادب این سرزمین است. 
وی با بیان اینکه پرداختن و معرفی بیشتر بزرگان می‌تواند منجر به توسعه پایدار شهری و شکوفایی اقتصادی شود، خاطرنشان کرد: رویدادسازی و اقتصاد رویدادمحور، بستری برای معرفی بیشتر بزرگان شهر است؛ لذا شیراز به عنوان پایتخت فرهنگ و ادب ایران مفتخر است که آیین نکوداشت خواجوی کرمانی را برگزار کند و درصدد هستیم طی سال‌های آتی، این آیین را به صورت گسترده‌تر و در سطح ملی و بین‌المللی برگزار کنیم.شهردار شیراز با اشاره به حضور شهردار، اعضای شورای شهر و جمعی از مدیران شهری کرمان در این آیین گفت: درصدد هستیم تفاهم‌نامه‌ای به منظور توسعه روابط فرهنگی شیراز و کرمان منعقد کنیم و روابط این دو کلان‌شهر را بیش از پیش بسط دهیم. 
اسکندرپور خطاب به حاضران در این آیین تأکید کرد: شیراز با توجه به ارزش‌های درونی و بیرونی، هم‌اکنون نیز یک هویت ملی برای ایران و یک نام بلندآوازه برای جهان است  و به تمامی نیک‌اندیشانی که به فرهنگ، تاریخ، ادب و هنر عشق می‌ورزند، تعلق دارد.
شهردار شیراز ضمن تشکر از حضور فرهنگ‌دوستان و هنرمندان در آیین نکوداشت خواجوی کرمانی، عنوان کرد: خواجوی کرمانی دیگر مهمان شیراز نیست، بلکه خود صاحبخانه است و جزء داشته‌های غنی این کلان‌شهر و سرمایه عظیم فرهنگی آن محسوب می‌شود. این شهر با خواجوی کرمانی دلپذیرتر شده و گنجمان، دیارمان و خاکمان را خواستنی‌تر کرده است.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی