[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۴
  • دوره جدید

لیگ دسته‌اول فوتسال ایران هرسه نماینده فارس سقوط کردند!، روزنامه شیراز نوین

با پایان یافتن رقابت‌های فوتسال دسته یک ایران، هر سه تیم استان فارس به دسته دوم سقوط کردند تا هیئت فوتبال این استان که به خواب رفته است، پاسخگوی این ناکامی‌های تاریخی باشد. به گزارش ایرنا، بارها اشاره شد که فوتبال و فوتسال فارس حال و روز خوشی ندارد و باید برای برون‌رفت از این وضعیت، هیئت فوتبال فارس که متولی تیم‌های این استان است، فکر اساسی کند؛ اما به نظر می‌رسد آن‌ها هم پاسخگو نیستند و انسان را به یاد آن بازی دوران کودکی، کی بود، کی بود، من نبودم می‌اندازد. 
با این حال، هفته شانزدهم و پایانی رقابت‌های فوتسال لیگ دسته یک ایران، عصر پنجشنبه در شهرهای مختلف و درگروه 1 و 2 برگزار شد. از آنجا که 2تیم انتهای جدول هر 2گروه به دسته دوم سقوط می‌کنند، هر سه نماینده استان فارس با قرار گرفتن در انتهای جدول، راهی دسته دوم شدند تا در سال 98 تعداد تیم‌های فارس در دسته دوم به چهار تیم افزایش یابد.
عصر پنجشنبه در ورزشگاه 22بهمن شیراز، تیم شاهد شیراز میزبان تیم گفتمان تهران بود که صدرنشین گروه دوم است؛ اما تیم تهرانی نتوانست به شیراز سفر کند و نتیجه این بازی، سه بر صفر به سود تیم شاهد اعلام شد؛ اما این هم دردی از این تیم سقوط کرده دوا نکرد.
همچنین تیم مقاومت اقلید عصر پنجشنبه میزبان تیم ایرالکو اراک بود و با وجود اینکه این بازی با نتیجه هشت بر چهار به سود تیم اقلید پایان یافت، اما با توجه به پیروزی تیم رعد پدافند اصفهان، تیم مقاومت اقلید راهی دسته دوم شد.
در گروه نخست، تیم باسابقه صدرا شیراز که به تازگی شکل گرفته است، در نخستین سال ورودش به دسته یک خیلی زود با این رده خداحافظی کرد و یک رکورد هم از خود به جای گذاشت که بدون بُرد، دسته یک را به پایان رساند.
این تیم در هفته شانزدهم، عصر پنجشنبه در تهران میهمان تیم پاس ناجا این شهر بود که این بازی با نتیجه پنج بر سه به سود میزبان پایان یافت تا صدرا شیراز هم راهی دسته دوم شود.
با پایان یافتن مرحله مقدماتی لیگ دسته یک، تیم‌های الماس قم، مقاومت اقلید، شاهد و صدرا شیراز جواز سقوط به دسته دوم دریافت کردند.
بدین ترتیب، تعداد تیم‌های فارس در لیگ دسته دوم کشور در سال 98 با حضور مقاومت اقلید، صدرا، شاهد و فاخر شیراز به عدد چهار رسید و تیم رضایی فیروزآباد هم که در دسته دوم حضور داشت، به لیگ منطقه‌ای سقوط کرد تا تیم‌های فارس به جای سیر صعودی، سیر نزولی طی کنند.
با این وضعیتی که فوتسال فارس دارد، معلوم نیست در سال 98 چه تیم‌هایی در دسته دوم به سرنوشت تیم رضایی فیروزآباد دچار خواهند شد تا اداره کل ورزش و جوانان فارس نقش نظارتی خود را بیشتر کند. هرچند این اداره کل افزون بر 20میلیارد ریال به فوتبال و فوتسال فارس کمک کرده است؛ اما فقط حمایت مالی کافی نیست.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی