[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

توسط محققان کشور پل ارتباطی مولدهای تجدیدپذیر و شبکه برق سراسری ساخته شد، روزنامه شیراز نوین

«اینورتر متصل به شبکه» به عنوان پل ارتباطی مولدهای برق تجدیدپذیر و شبکه برق سراسری توسط محققان کشور ساخته شد.
فرهاد براتی مجری طرح «اینورتر متصل به شبکه به عنوان پل ارتباطی مولدهای برق تجدیدپذیر و شبکه برق سراسری» با اشاره به اهمیت به‌کارگیری اینورترهای متصل به شبکه در کشور، به خبرنگار مهر اظهار داشت: اینورترهای متصل به شبکه، پل ارتباطی مولدهای برق تجدیدپذیر اعم از بادی و خورشیدی و شبکه برق سراسری هستند.
وی گفت: با بروز بحران‌های زیست محیطی در کشور ما، لزوم بهره‌گیری از مولدهای برق تجدیدپذیر به منظور تأمین بخشی از نیاز شبکه برق سراسری روز به روز نمایان تر می‌شود.
براتی افزود: پژوهشگاه مواد و انرژی با داشتن پیشینه طولانی در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر و با پیش‌بینی نیازهای این صنعت در آینده، از بهمن ماه سال ۱۳۹۳، طراحی و ساخت اینورتر متصل به شبکه را در دستور کار و مورد حمایت قرار داد. این پژوهشگر ادامه داد: در همین راستا، تعدادی پایان‌نامه تحصیلات تکمیلی و طرح‌های درون‌سازمانی تعریف و در آن‌ها به جنبه‌های مختلف موضوع پرداخته شد.
براتی اظهار داشت: در بهمن ماه ۹۶ یک نمونه آزمایشگاهی ۵کیلو وات از این دستگاه ساخته و تست و در ادامه، کاربرد آن در یک نمونه نیمه صنعتی ۱۰کیلو وات دنبال شد.
وی با بیان اینکه در همین راستا موفق شدیم اولین نمونه اینورتر‌های ایرانی را طراحی کنیم، گفت: اینورترهای متصل به شبکه مورد استفاده در بازار ایران، همگی وارداتی هستند و محصول ارائه شده نمونه مشابه ساخت داخلی ندارد.
براتی با بیان اینکه نمونه ایرانی می‌تواند جایگزین نمونه‌های خارجی شود، گفت: این محصول می‌‌تواند صرفه‌جویی ارزی به دنبال داشته باشد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی