[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

ویتنام هم قربانی «جام‌خواهی» ایران شد، روزنامه شیراز نوین

تیم ملی فوتبال ایران که نخستین دیدار خود در هفدهمین دوره رقابت‌های جام ملت‌های آسیا را با پیروزی پرگل برابر یمن پشت سر گذاشته بود، ویتنام را هم شکست داد تا صعودش به مرحله بعد قطعی شود.
به گزارش خبرنگار مهر از امارات، دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و ویتنام درحالی از ساعت ۱۴:۳۰ دیروز شنبه در ورزشگاه آل نهیان شهر ابوظبی آغاز شد که ایران در نخستین دیدار خود با پنج گل یمن را شکست داده بود اما ویتنام برابر عراق ۲ به ۳ نتیجه را واگذار کرد.
این دیدار با برتری۲ بر صفر ایران به پایان رسید. 
سردار آزمون در دقیقه ۳۸ و ۶۹ برای ایران گل زد تا پاسخ اعتماد کی‌روش برای بازگرداندنش به تیم ملی را بدهد.
تیم ملی فوتبال ایران در دیدار برابر ویتنام با این نفرات به میدان رفت: علیرضا بیرانوند، وریا غفوری، احسان حاج‌صفی، مرتضی پورعلی‌گنجی، امید ابراهیمی، محمد حسین کنعانی‌زادگان، سامان قدوس، وحید امیری (۶۳ احمد نوراللهی)، مهدی طارمی( ۶۳مهدی ترابی)، اشکان دژاگه و سردار آزمون (۷۹ کریم انصاریفرد).
دقیقه ۲: ملی‌پوشان ایران بازی را تهاجمی‌ شروع کردند و سعی در نزدیک شدن به دروازه ویتنام را داشتند. در این دقیقه تیم ملی پشت محوطه جریمه صاحب یک ضربه ایستگاهی شدند که ارسال اشکان دژاگه را مدافعان حریف برگرداندند.
دقیقه ۷: توپ‌ربایی و پاس عمقی خوب اشکان دژاگه درون محوطه جریمه فرصت را برای سردار آزمون فراهم کرد که با دروازه‌بان حریف تک به تک شود اما سردار کمی‌ دیر به توپ رسید و دروازه‌بان حریف توپ را مهار کرد.
دقیقه ۱۸: مهدی طارمی ‌به خاطر خطایی که روی بازیکن ویتنام انجام داد از داور کارت زرد گرفت که این کارت بی‌مورد با اعتراض کی‌روش همراه شد.
دقیقه ۲۵: سد دفاعی تیم ملی ویتنام همچنان مقابل حملات ایران مقاومت کرد و با وجود خطراتی که شاگردان کی‌روش ایجاد کردند اما بازیکنان حریف با چنگ و دندان از دروازه حراست کردند. در این دقیقه شوت محکم سردار آزمون را دروازه بان حریف برگشت داد.
دقیقه ۳۵: روندی که از ابتدای بازی بر زمین حاکم بود کماکان ادامه داشت و تیم ملی ایران در حملات پرتعداد بود در مقابل ویتنامی‌ها با بازیکنان زیادی به دفاع چند لایه پرداختند. 
دقیقه ۳۸: وریا غفوری از جناح راست مدافع مستقیم خود را جا گذاشت و توپ در عمقی را برای سامان قدوس ارسال کرد که این بازیکن هم توپ را سانتر کرد که سردار آزمون با حضور به موقع و ضربه سر دروازه حریف را باز کرد تا سد دفاعی ویتنام شکسته شود.
دقیقه ۵۱: ویتنام که در نیمه دوم یک مهاجم با کیفیت را وارد زمین کرده بود در این دقیقه می‌توانست دروازه ایران را باز کند اما علیرضا بیرانوند با خروجی به موقع اجازه نداد دروازه ایران باز شود و بازی به تساوی کشیده شود.
دقیقه ۵۲: سردار آزمون پشت محوطه جریمه صاحب فرصت شد که ضربه محکم این بازیکن را دروازه‌بان ویتنام دفع کرد که توپ به طارمی ‌رسید اما این بازیکن با خودخواهی توپ را با فاصله زیادی به بیرون زد.
دقیقه ۶۰: ویتنامی‌ها با انجام دومین تعویض به دنبال نزدیک شدن به دروازه ایران بودند و نسبت به نیمه اول بازی هجومی‌تری را در دستور کار قرار دادند. این تیم در صورت شکست برابر ایران شانس صعود را از دست خواهد داد.
دقیقه ۶۳: کی‌روش برای بهتر شدن روند بازی در نیمه دوم دو تعویض همزمان انجام داد و مهدی ترابی و احمد نوراللهی را به جای طارمی‌ و امیری وارد زمین کرد.
دقیقه ۶۹: سردار آزمون پشت محوطه جریمه ویتنام صاحب توپ شد و با قدرت بدنی خوبی که در این صحنه به نمایش گذاشت توپ را از مدافع حریف ربود و درون محوطه جریمه با ضربه‌ای دقیق با پای چپ دروازه ویتنام را برای بار دوم باز کرد. 
دقیقه ۷۵: ضد حمله خطرناک ایران روی دروازه ویتنام با پاس خوب اشکان برای ترابی همراه شد که توپ رو به جلوی این بازیکن عرض دروازه را طی کرد و سامان قدوس هم نتوانست از این توپ استفاده خوبی ببرد. در این دقیقه احسان حاجی‌صفی از داور مسابقه کارت زرد گرفت.
دقیقه ۸۵: تیم ملی ایران که با همین دو گل هم می‌توانست صعودش به مرحله بعدی را قطعی کند، بازی آرامی ‌را در میانه‌های زمین در دستور کار قرار داد که سهم دوندگی نوراللهی بیشتر از سایر بازیکنان بود. 
دقیقه ۸۸: آشفتگی خط دفاعی تیم ملی ایران این فرصت را به ویتنامی‌ها داد که دروازه بیرانوند را باز کنند اما ضربه آرام بازیکن حریف از کنار تیر عمودی به بیرون رفت. 
دقیقه ۹۰: ملی پوشان ایران دقایق پایانی را با حفظ توپ سپری کردند تا به دومین پیروزی دست پیدا کنند و با شش امتیاز صعود خود به مرحله بعدی جام ملت‌های آسیا را قطعی کنند. دیدار آخر ایران در مرحله گروهی با تیم ملی عراق خواهد بود که روز چهارشنبه ۲۶ دیماه در دبی برگزار خواهد شد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی