[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

سخنگوی وزارت خارجه: قطعنامه۲۲۳۱ ایران را از برنامه موشکی متعارف و دفاعی منع نکرده است، روزنامه شیراز نوین

به گزارش ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با تأکید بر این که قطعنامه 2231 ایران را از برنامه موشکی متعارف، دفاعی و دارای کاربردهای علمی ‌منع نکرده است، گفت: تلاش برای القا و تحمیل برداشت نادرست از این قطعنامه درباره برنامه موشکی ایران غیرمسئولانه است.
به گزارش ایرنا از مرکز دیپلماسی رسانه‌ای وزارت امور خارجه، «بهرام قاسمی‌» در واکنش به اظهارات سخنگوی وزارت امور خارجه فرانسه در خصوص برنامه موشکی ایران افزود: انتظار می‌رود فرانسه از تکرار ادعاهای نادرست مخالفان برجام خودداری کنند.  وی یادآور شد: برخلاف ادعای سخنگوی وزارت خارجه فرانسه، نه برنامه موشکی ایران با اهداف غیرمتعارف پایه‌گذاری شده و نه آنچه به‌عنوان حق طبیعی ایران برای تقویت توانمندی‌های علمی ‌و دفاعی خود در قالب برنامه موشکی توسعه یافته است، برخلاف قطعنامه 2231 است.  سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این که در هیچ بخشی از این قطعنامه ایران از برنامه موشکی متعارف و دفاعی و کاربردهای علمی‌ منع نشده است، تصریح کرد: ما قویاً معتقدیم تلاش برای القا و تحمیل تفسیر و برداشتی نادرست از قطعنامه 2231 درمورد برنامه موشکی ایران رفتاری غیرمسئولانه است. 
قاسمی ‌بار دیگر تأکید کرد: برنامه موشکی ایران دفاعی، ملی، متعارف و نه تنها قانونی است بلکه حق طبیعی ملت ایران به شمار می‌رود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی