[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۶۷
  • دوره جدید

کار مستأجران اوقاف آسان شد، روزنامه شیراز نوین

در راستای توسعه کشت در گلخانه، سایبان، کشت‌های متراکم و کنترل شده، تفاهم‌نامه‌ای بین سازمان جهاد کشاورزی و اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس منعقد شد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از روابط عمومی‌سازمان جهاد کشاورزی فارس، این تفاهم نامه به منظور حل مشکلات مستاجرینی که در اراضی اوقافی قصد احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم را دارند، امضا و مبادله شد.
به موجب این تفاهم‌نامه، مستاجرینی که قصد احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم در اراضی مورد اجاره خود را دارند پس از اخذ مجوزهای لازم از مراجع ذی‌ربط، از پرداخت پذیره برای محدوده مورد نظر معاف می‌شوند، اما ادارات اوقاف ملزم به تعیین و وصول اجاره بهای کارشناسی براساس کاربری سازه‌های مذکور هستند، همچنین اسناد اجاره مستاجرین حداکثر به‌صورت 9ساله تنظیم می‌شود. در بخشی از تفاهم‌نامه، مستأجر ملزم شده است که پس از پایان مدت اجاره، نسبت به جمع‌آوری مستحدثاتی که به‌ صورت سازه‌های موقت ایجاد شده اقدام کند و در صورت عدم جمع آوری، مستحدثات متعلق به موقوفه خواهد بود.
همچنین به موجب این تفاهم‌نامه، با توجه به این‌که تعدادی از وقفنامه‌ها دارای محدودیت زمانی جهت اجاره‌داری است، در صورت تمدید اجاره‌داری از سوی ادارت اوقاف، به منظور ایجاد رغبت مستأجرین این قبیل موقوفات، سازمان جهاد کشاورزی متعهد می‌شود نسبت به معرفی این افراد برای اخذ تسهیلات به بانک‌های عامل اقدام کند.
براساس این تفاهم‌نامه مدیریت‌های جهاد کشاورزی شهرستان‌های استان فارس ملزم شدند، پس از اخذ پاسخ استعلام اوقاف نسبت به صدور هرگونه مجوز احداث گلخانه، سایبان، محیط کنترل شده و کشت‌های متراکم در اراضی اوقافی اقدام کنند و چنانچه اداره کل اوقاف و امور خیریه فارس بخواهد در اراضی موقوفه در زمینه‌های مذکور سرمایه‌گذاری کند، سازمان جهاد کشاورزی همکاری لازم در خصوص صدور پروانه، برابر مقررات را انجام دهد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی