[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۰۵
  • دوره جدید

دولت درصدد فشار مالیاتی نیست، روزنامه شیراز نوین

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: پیش‌بینی افزایش هشت و سه دهم درصدی درآمدهای مالیاتی در لایحه بودجه 98 با در نظر گرفتن میزان تورم و رشد اقتصادی و شرایط رکود تورمی‌ معقول و منطقی به نظر می‌رسد.
به گزارش شیراز نوین به نقل از ایرانا یلدا راهدار، افزود: اما از طرفی دولت برای کاهش فشار مالیاتی به اقشار مختلف جامعه باید از فرار مالیاتی جلوگیری و معافیت‌های مالیاتی گسترده را حذف کند.
وی ادامه داد: درآمدهای مالیاتی در بودجه 98 در مجموع حدود یک هزار و 57 میلیارد تومان برآورد شده که نسبت به سال 97 که یک هزار و 45 میلیارد تومان بوده افزایش حدود هشت و سه دهم درصدی نشان می‌دهد.
او اظهار داشت: در ابتدا شاید این افزایش، ناعادلانه به نظر برسد اما با در نظر گرفتن میزان 31 درصدی و به طور خوشبینانه 25 درصدی تورم، این میزان فزونی نه تنها غیرعادلانه نیست بلکه نشان می‌دهد دولت درصدد افزایش فشار مالیاتی نیست.
معاون اتاق بازرگانی فارس بیان کرد: مالیات بر اشخاص حقوقی هم در بودجه سال 98 بالغ بر 37 هزار میلیارد تومان پیش‌بینی شده که نسبت به سال 97 یک درصد کاهش یافته است.
راهدار گفت: در لایحه بودجه 98، مالیات بر درآمد نیز 25 هزار میلیارد تومان برآورد شده که در مقایسه با سال 97 افزایش 25 درصدی نشان می‌دهد.
وی اضافه کرد: از آنجا که برای دستمزدهای سال 98 بناست افزایش 20 درصدی لحاظ شود و تورم نیز به طور متوسط 28 درصد برآوردشده، بنابراین افزایش 28 درصدی مالیات بر درآمد به بخش حقوق‌بگیر جامعه فشار وارد خواهد کرد.
عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: مالیات بر واردات نیز برای سال 98 بالغ بر 28 هزار میلیارد تومان پیش بینی شده که هفت درصد نسبت به سال 97 کاهش داشته و این افزایش با توجه وضعیت بازرگانی خارجی چند ماه گذشته معقول و منطقی به نظر می‌رسد.
راهدار اضافه کرد: مالیات بر کالاها و خدمات که مالیات بر ارزش افزوده را نیز شامل می‌شود در سال 98 بالغ بر 63 هزار میلیارد تومان برآورد شده که در مقایسه با پارسال 26 درصد افزایش داشته است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی