[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۱۳۷۰
  • دوره جدید

اشتغال‌زایی با توریسم سلامت ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس گفت: توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می‌شود که با دارا بودن متخصصان، پرستاران حاذق، مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم سلامت را فراهم کند.به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی ‌در مراسم گرامیداشت روز پرستار ضمن تبریک ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار به جامعه پرستاری و مجموعه پزشکی استان، منتصب شدن این روز به مقام پرستار را سبب افتخار دانست و افزود: حضرت زینب تکمیل کننده نهضت عاشوراست و عاشورا به تعبیر بزرگان دین و امام خمینی(ره) اسلام را زنده نگه داشته است؛ بنابراین پرستاران عزیز باید منتصب شدن به این بانوی بزرگوار را گرامی‌ بدارند. وی خطاب به پرستاران ادامه داد: گرامی ‌داشتن این مقام درگرو تلاش‌های صادقانه، مشفقانه،  عاشقانه و خدمات رسانی به کسانی است که در دردناکترین لحظات زندگی ارباب رجوع و بیمار شما پرستاران عزیز هستند. 
نماینده عالی دولت در استان فارس با تأکید بر اینکه مفتخریم  بزرگان دین همچون حضرت زهرا(س)  و حضرت زینب (س)  الگوی زنان امروز جامعه ما هستند، گفت: تأسی به این بزرگان و تلاش در جهت انطباق با سیره اخلاقی و رفتاری آنها باید  ملاک عمل همگان قرار گیرد.  استاندار فارس با تأکید بر اینکه پرستاران از آسایش و رفاه خود می‌گذرند تا آرامش و آسایش و سلامتی را برای دیگران به ارمغان بیاورند، این ایثارگری را درخور تقدیر و شایسته سپاس دانست و افزود: بی‌گمان جامعه نیز ارزشمندی این شغل شریف را به خوبی دریافته است.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به فعالیت بیش از ۱۰ هزار پرستار در استان فارس، که ۷۵۰۰ نفر در بخش‌های دولتی و ۲۵۰۰ نفر در بخش‌های خصوصی مشغول هستند، اظهار کرد:  فعالیت این جامعه بزرگ که مبتنی بر  علم، تخصص و رعایت اخلاق انسانی است قطعاً بیانگر این است که پرستاران توانمندی در کشور پرورش یافته‌اند که  حتی در پرستاری از بیماران خارجی مراجعه‌کننده به مراکز درمانی استان، موفق بوده‌اند و با رفتار انسانی و اسلامی ‌خود  ترویج‌کننده فرهنگ غنی ایرانی اسلامی و عواطف ایرانی هستند.
 استاندار فارس ادامه داد: این مراجعه‌کنندگان پس از بازگشت به کشورهای خود  بیان کننده  رفتار شما در جوامع دیگر و  مشوق دیگران برای تکرار این مراجعات و نهایتاً رفع نیازهای درمانی در کشور و استان ما خواهند بود.
نماینده عالی دولت در استان فارس با بیان اینکه جامعه پرستاری ما با مشکلات زیادی مواجه است و هنوز مطالباتی برای دستیابی به عدالت در خصوص مدت زمان کار، مباحث رفاهی و حقوق و مزایا دارد، عنوان کرد: بهبود این شرایط و تحقق خواسته‌های به حق و قانونی جامعه پرستاری همواره مد نظر دولت تدبیر و امید بوده و در استان نیز  با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و پیگیری مدیریت ارشد استان در دستور کار قرار خواهد گرفت. 
وی بیان کرد: توجه به بهداشت و درمان علاوه بر اینکه می‌تواند سلامتی جامعه را در پی داشته باشد مزیت نسبی برای استان محسوب می‌گردد زیرا با دارا بودن متخصصان، پرستاران حاذق،  مراکز تخصصی و فوق تخصصی و سابقه درخشان در سطوح ملی و بین المللی زمینه توسعه توریسم درمانی را فراهم می‌کند.
استاندار فارس توسعه توریسم سلامت و درمان را یکی از راه کارهای ایجاد اشتغال در استان فارس به ویژه برای اقشار تحصلیکرده دانست و خاطرنشان کرد: قطعاً برنامه‌های مناسب و همه جانبه‌ای برای تقویت این ظرفیت استان در جهت ایجاد ثروت ملی و استانی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی