[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

بومی‌سازی مترو مایه افتخار است، روزنامه شیراز نوین

نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز در بازدید سرزده از ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع) گفت: به تیم مهندسی این پروژه که از عهده مدیریت و انجام کار به این عظیمی ‌برآمدند، افتخار می‌کنم.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری شیراز، آیت‌الله لطف‌الله دژکام در این بازدید که به همراه شهردار و رئیس شورای شهر، رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل و ترافیک شورای شهر و جمعی از مدیران شهری صورت گرفت، افزود: از مجموعه شهرداری، شورای شهر و تمام افرادی که با حمایت خود موجب تسریع در روند اجرای پروژه ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین  (ع) شدند، تشکر می‌کنم.
امام‌جمعه شیراز با یادآوری سال‌های پیش از انقلاب شکوهمند اسلامی ‌افزود: طی آن سال‌ها مهندسین اروپایی و آمریکایی بانگاهی تحقیرآمیز و دریافت حق توحش در پروژه‌های هرچند کوچکی که اجرا می‌شد، حضور داشتند اما امروز استفاده از مهندسین بومی ‌و مشاورین ایرانی با تجربه در پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین  (ع) یک افتخار است. در واقع امروز بیش از آنکه به اتمام پروژه افتخار کنیم، افتخارمان به تیم مهندسی این پروژه است که از عهده مدیریت و انجام کار به این عظیمی ‌بر آمدند.
آیت الله دژکام ضمن برشمردن ویژگی‌های فنی و مهندسی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین  (ع) به عنوان تقاطع خط یک و دو متروی شیراز گفت: انجام 30 هزار متر مربع عملیات عمرانی در زیر زمین، از نظر مهندسی کاری بسیار دقیق و مهم محسوب می‌شود و بهره‌برداری از این ایستگاه موجب تسهیل در رفت و آمد شهروندان خواهد شد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به ساعت گل میدان امام حسین  (ع)  خاطرنشان کرد: از زیبایی‌های عملیات عمرانی پروژه ایستگاه قطارشهری میدان امام حسین (ع)  این است که حجم اصلی کار در زیرزمین انجام می‌شود، تغییر زیادی در فضا و سیمای شیراز رخ نداده و با وجود حجم بالای ساخت و سازها، ساعت گل همچنان به کار خود ادامه می‌دهد.
سید احمدرضا دستغیب رئیس شورای اسلامی ‌شهر شیراز نیز در این بازدید خبر داد: به همت شورای شهر و شهرداری شیراز شاهد بهره‌برداری از ایستگاه خط یک قطار شهری میدان امام حسین  (ع)  در دهه شکوهمند فجر انقلاب اسلامی ‌خواهیم بود.
وی ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع)  را ایستگاهی کلیدی و استراتژیک دانست و افزود: این ایستگاه در قلب شیراز و کانون اداری و تجاری آن قرار گرفته است. دستغیب با اشاره به شعار شورای شهر پنجم مبنی بر «مردم محوری» افزود: با توجه به این رویکرد همت مجموعه شهرداری و شورا بر این است که پروژه‌های «مردم محور» را طراحی و در اختیار شهروندان قرار دهد.
رئیس شورای اسلامی‌ شهر شیراز با بیان اینکه در حوزه حمل و نقل بر مبنای رویکرد «انسان محوری» درصدد توسعه حمل و نقل ریلی و عمومی‌ هستیم، اضافه کرد: تکمیل پروژه ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین  (ع)  نیز در راستای تحقق این شعار است.
مهندس حسن مرادی رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز نیز در بازدید امام جمعه شیراز، شهردار، رئیس و اعضای شورای شهر از ایستگاه میدان امام حسین (ع)  گفت: این مجموعه ایستگاه شامل شش دروازه، دو کراس آور و خط ارتباطی بین خطوط یک و دو است که بیش از 30 هزار متر مربع مساحت دارد. مهندس مرادی با بیان اینکه برآورد هزینه عملیات اجرایی این ایستگاه بیش‌از 220 میلیارد تومان است، افزود: تا امروز حدود 80 میلیارد تومان در این ایستگاه هزینه شده و پیش بینی می‌شود که طی دو سال آینده با صرف هزینه ای بالغ بر 140 میلیارد تومان دیگر این ایستگاه به بهره‌برداری کامل برسد. وی خاطرنشان کرد: تلاش داریم در دهه فجر امسال بخشی از ایستگاه که مربوط به خط یک است و یک دروازه ظلع شمال غربی میدان در مجاورت استانداری همراه با کراس‌آور مربوط به خط یک به بهره‌داری برسد.
رئیس سازمان حمل و نقل ریلی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه عملیات عمرانی ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین (ع)  از پیچیده‌ترین و سخت‌ترین ایستگاه‌های قطار شهری در عمق بیش از 30 متر و در مجاورت آب‌های زیر زمینی است، گفت: قرارگیری این ایستگاه در مرکز شهر، ضرورت سهولت تردد خودرو‌ها و نیز به حداقل رساندن مزاحمت ترافیکی برای شهروندان پیچیدگی عملیات عمرانی این ایستگاه را دو چندان کرده است.
براساس این گزارش، ایستگاه قطار شهری میدان امام حسین  (ع)  با حدود ۳۰ هزار متر مربع زیر بنا یک ایستگاه تبادلی و محل تلاقی خط یک و خط دو قطارشهری شیراز محسوب می‌شود. این ایستگاه با  ۳۰متر عمق یکی از عمیق‌ترین ایستگاه‌های متروی شیراز است که در ۳ طبقه و به صورت سکو جزیره‌ای احداث شده و دارای ۶ مسیر ورودی و خروجی است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی