[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

ایجاد نابرابری در جامعه تحمل‌پذیر نیست، روزنامه شیراز نوین

معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: ایجاد نابرابری زیاد در کشور ما قابل تحمل نیست و باید برای کاهش این نابرابری‌ها فکری کرد. به گزارش ایکنا از فارس، به نقل از روابط عمومی ‌تعاون، کار و رفاه اجتماعی فارس، چهارمین همایش ملی توسعه اقتصادی، با موضوع فقر، توسعه و رفاه اجتماعی به میزبانی اتاق بازرگانی شیراز برگزار شد. 
علی سرزعیم، معاون امور اقتصادی و برنامه‌ریزی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این همایش ضمن تأکید بر لزوم توزیع عادلانه منابع در کشور گفت: ایجاد نابرابری زیاد در کشور ما قابل تحمل نیست و باید برای کاهش این نابرابری‌ها فکری کرد و اقدام جدی انجام داد. وی افزود: وجود برخی مشکلات اقتصادی باعث کاهش رفاه شده و تهدید گسترش فقر بسیار مشهود است و امروز فقر به عنوان پدیده‌ای جدی در کشور به‌ویژه استان‌های مرزی تبدیل شده و دولت برنامه‌هایی در جهت کنترل و کاهش آن را باید دنبال کند. 
معاون امور اقتصادی و برنامه ریزی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: همواره بیکاری، فساد و تبعیض مهم‌ترین مشکلاتی بوده‌اند که نارضایتی توده مردم را شکل می‌دهند.  عضو هیئت علمی ‌دانشگاه علامه طباطبایی ادامه داد: جامعه ما ظرفیت و تحمل نابرابری زیاد را ندارد و باید در جهت گسترش عدالت در جامعه گام برداشت. سرزعیم بیان کرد: هم اینک در کشور رشد اقتصادی پایین‌تر از تصور است و روند توسعه آن‌گونه که باید در حد مطلوب نبوده که علت آن را می‌توان در غیر مولد بودن سرمایه‌گذاری‌های انجام شده چه در بخش دولتی و چه در بخش خصوصی جست‌وجو کرد. 
جمال رازقی،‌ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس نیز گفت: اگر تولید و صادرات پایدار باشد نتیجه به ایجاد اشتغال پایدار می‌انجامد و الزام شرایط امروز این است که باید در این مسیر حرکت کنیم. وی افزود: وقتی عنوان می‌شود که منطقه یا کشوری توسعه یافته است یعنی آن کشور در همه ابعاد اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و فرهنگی رشدیافته باشد و شهروندان آن از بیمه، تحصیلات رایگان، رفاه اجتماعی، امنیت روانی، بهداشت و درمان مناسب برخوردار باشند. رازقی با اشاره به آخرین آمار ارائه شده درخصوص وضعیت اقتصادی و جمعیت زیر خط فقر جامعه ادامه داد: قطعاً با توجه به تحولات و اتفاقاتی که در ماه‌های نخست امسال در اقتصاد کشور روی داده بر تعداد جمعیت فقیر افزوده شده است. وی گفت: بحث این است که چرا با وجود امکانات فراوان، معادن، نیروی انسانی تحصیل کرده و درآمدهای نفتی، شرایط در کشور این‌گونه است و آیا استراتژی‌ها، سیاست‌گذاری‌ها و بودجه کشور به سمت کاهش و حذف فقر در کشور پیش می‌رود؟

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی