[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

فعالیت بیش از ۲۰۵‌هزار نیروی آزاد گزینش‌شده در مدارس غیردولتی، روزنامه شیراز نوین

رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمى‌گفت: در مدارس غیردولتی بیش از ۲۰۵‌هزار نیروی آزاد گزینش‌شده مشغول به‌کار هستند.
به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، تفاهم‌نامه انجام همکاری‌های آموزشی و پژوهشی در زمینه‌های مرتبط با اهداف و برنامه‌ها بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمى ‌وزارت آموزش‌ و پرورش و دانشگاه پیام نور منعقد شد.
در این مراسم که با حضور مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمی، محمدرضا زمانی رئیس دانشگاه پیام نور و کارشناسان و صاحب‌نظران علوم تربیتی برگزار شد، زینی‌وند ضمن قدردانی از همراهی و همکاری دانشگاه پیام نور اظهار کرد: در حوزه مدیریت آموزش از راه دور ۱۷۵۰مدرسه آموزش از راه دور داریم که انعقاد تفاهم‌نامه با دانشگاه پیام نور در بخش استفاده از فناوری‌های نوین آموزشی برای حل مشکلات دانش‌آموزانی که محروم از تحصیل هستند بسیار تأثیرگذار خواهد بود.
وی افزود: ۱۶‌دستگاه در شورای آموزش‌ و پرورش وجود دارند که خوشبختانه در طی دو سال اخیر شاهد اثربخشی شوراها در استان‌ها بوده‌ایم.
 رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمى ‌بابیان این‌که هدف سازمان جلب و جذب مشارکت‌های مردمى ‌و دستگاه‌های دولتی و غیردولتی است گفت: آموزش‌ و پرورش نهاد بسیار گسترده‌ای است که مشارکت نهادهای دیگر می‌تواند در دستیابی به اهداف نظام تعلیم و تربیت بسیار کمک کند.
زینی‌وند خاطرنشان کرد: معلمان به‌عنوان الگوی کاملاً امین در عرصه تعلیم و تربیت و مؤثرترین عنصر در تحقق اهداف آموزش‌ و پرورش هستند و توانمندسازی و تقویت شایستگی‌های حرفه‌ای معلمان مخصوصاً در مدارس غیردولتی بسیار مدنظر است و در این خصوص برنامه‌ریزی‌هایی انجام‌شده است.
‌وی در ادامه گفت: در مدارس غیردولتی بیش از ۲۰۵‌هزار نیروی آزاد گزینش‌شده مشغول به‌کار هستند و دانشگاه پیام نور با توجه به ظرفیتی که ازلحاظ دانش، امکانات و تجهیزات دارد، می‌تواند در دوره‌های آموزشی بدو خدمت و ضمن‌خدمت معلمان سازمان را همراهی کند.
رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و توسعه مشارکت‌های مردمى‌ تأکید کرد: امضای تفاهم‌نامه بین سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و دانشگاه پیام نور باعث می‌شود که عدم همبستگی و پیوستگی بین آموزش‌ و پرورش و آموزش عالی از بین برود و به اهداف عالیه نظام آموزشی دست پیدا کرد.
در این مراسم محمدرضا زمانی با اشاره به این‌که راه‌های مشارکت که این دو مجموعه می‌توانند باهم داشته باشند احصا شده است اظهار کرد: با توجه به نقش تعلیم و تربیتی که آموزش‌ و پرورش گستردگی جغرافی که در کشور دارد، یکی از مهم‌ترین نهادهای کشور است و دانشگاه پیام نور با توجه به گستره ملی که دارد می‌تواند در کنار آموزش ‌و پرورش قرار بگیر تا از پتانسیل هم به‌خوبی استفاده کنند.
وی افزود: دانشگاه پیام نور با ۵۰۰‌مرکز تقریباً در تمامى‌ شهرهای کشور وجود دارد که ۴۳۰‌هزار دانشجوی فعال داریم و دانشگاه ۴۰مرکز بین‌المللی دارد.
رئیس دانشگاه پیام نور با اشاره به ویژگی‌های دانشگاه پیام نور گفت: این دانشگاه بستر الکترونیک بسیار خوبی دارد و تولید محتوای الکترونیک مطلوب دارد و امیدواریم دانش‌آموزان با حضور در دانشگاه از امکانات و تجهیزات موجود استفاده کنند.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی