[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

پیگیری امور بیمه درمانی زندانیان فارس ، روزنامه شیراز نوین

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در بازدید از زندان مرکزی شیراز، راهکارهای توسعه سلامت زندانیان را با مسئولان این زندان بررسی کرد.
 به گزارش روابط عمومی‌ دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «علی بهادر» گفت: حدود ۲۰سال پیش به عنوان پزشک با زندان عادل آباد همکاری داشتم و امروز شاهد تغییرات زیادی در این مکان هستم.
او با اشاره به ایجاد امکان آموزش به زندانیان بر اهمیت این موضوع تأکید کرد و افزود: زندان باید محل آموزش باشد و امروز مکان‌های آموزشی برای زندانیان فراهم شده است.
دکتر بهادر همچنین با ابراز خرسندی نسبت به راه‌اندازی کارگاه‌های روانشناسی، آموزشی، مدارس قرآنی، کارگاه‌های فنی و صنایع دستی در این زندان، این امر را موجب ایجاد زمینه اشتغال زندانیان و کاهش آمار بزهکاری در جامعه دانست.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام آمادگی نسبت به همکاری در زمینه ارتقای خدمات بهداشت و درمان در زندان مرکزی شیراز، از پیگیری برای بیمه درمانی زندانیان خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز از درمانگاه زندان مرکزی شیراز و بخش‌های اتاق عمل، بستری، آزمایشگاه، رادیولوژی، دندانپزشکی و داروخانه زندان بازدید کرد و ضمن بررسی مسایل، دستورات لازم در این حوزه صادر شد.
مجتمع فرهنگی زندان، کتابخانه، صدا و سیما، کارگاه‌های اشتغال و حرفه آموزی و اندرزگاه‌ها، دیگر مواردی بود که مورد بازدید رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز قرار گرفت.
«سید حشمت الله حیات الغیب»؛ مدیرکل زندان‌های فارس نیز با ارائه گزارشی از وضعیت زندان‌های استان در حوزه بهداشت و درمان، اولویت‌های این حوزه را با رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز در میان گذاشت.
در این بازدید «سید حشمت الله حیات الغیب» مدیرکل زندان‌های فارس، دکتر «علیرضا صحراگرد» رئیس حوزه ریاست دانشگاه علوم شیراز، «مصطفی کیشانی» معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های فارس، «محمدرضا صنیع دانش» سرپرست بهداشت و درمان زندان‌های استان و «حمید محمدی» مدیر زندان مرکزی شیراز، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز را همراهی می‌کردند.
در این نشست به پاس همکاری‌های دانشگاه علوم پزشکی با زندان‌های استان و اهدای تجهیزات بیمارستانی اعم از یونیت دندانپزشکی، دی سی شوک، نوار قلب و وسایل آزمایشگاهی و اهدای یک دستگاه آمبولانس پیشرفته، از دکتر بهادر قدردانی شد.

 

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی