[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

به تخلف واحدهای صنفی خارج نوبت رسیدگی می‌شود، روزنامه شیراز نوین

گروه شهرستان‌ها آباده کریم آمالی
 رئیس اداره صمت شهرستان آباده با بیان اینکه با توجه به شرایط بازار و لزوم کنترل قیمتها بمنظور ایجاد آرامش روانی در جامعه، بازرسی از واحدهای صنفی تشدید شده و بازرسین این اداره و اتاق اصناف بصورت مشترک در دو نوبت صبح و عصر از واحدهای صنفی شهرستان بازدید و با متخلفین برخورد قانونی می‌نمایند افزود: از ابتدای دیماه سالجاری تا کنون بالغ بر 966مورد بازرسی از واحدهای صنفی در سطح شهرستان صورت گرفته و جهت 98 واحد متخلف در زمینه‌های گرانفروشی، کم فروشی، عدم رعایت اصول بهداشتی، عدم صدور صورتحساب، عدم درج قیمت و... پرونده تعزیراتی تشکیل شده که این آمار بیانگر این است که بازرسی‌های انجام گرفته تا این تاریخ از نظر تعداد 21درصد و از نظر تشکیل پرونده 250درصد در مقایسه با آذرماه رشد داشته است.
سلیمانپور اظهار داشت: «علاوه بر بازرسیهای مذکور، گشت مشترک نیز با حضور رؤسای اداره تعزیرات حکومتی، اماکن عمومی ‌نیروی انتظامی، شبکه بهداشت و درمان، اتاق اصناف و... برگزار و به تخلف واحدهای صنفی متخلف خارج از نوبت رسیدگی میشود.»
وی در ادامه با اشاره به اینکه روند قیمتها سیر نزولی را به خود گرفته، اضافه کرد: «هنوز برخی از صنوف در مقابل کاهش قیمتها مقاومت نموده و قصد ادامه التهاب و بی‌ثباتی در بازار را دارند که در این راستا اراده همه مسئولان اجرایی شهرستان همانند سایر نقاط کشور برخورد قانونی با اینگونه افراد صنفی که قصد اجحاف به مصرف کننده را دارند، میباشد. ضمن اینکه مقامات قضایی نیز بر این امر تأکید دارند.»
این مقام مسئول در پایان با بیان اینکه بازدیدهای یادشده کماکان تا رسیدن بازار به ثبات واقعی ادامه خواهد داشت، گفت: «انتظار میرود که اصناف محترم نهایت همکاری را در راستای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان داشته باشند، در غیر اینصورت ناگزیر به برخورد قانونی شامل جریمه تعزیراتی و تعطیلی واحد صنفی خواهیم بود.»

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی