[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۴
  • دوره جدید

نخبگان علوم پزشکی سرمایه‌های فارس هستند ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس در دیدار با رئیس و اعضای هیئت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گفت: با تلاشی که گذشتگان ما انجام داده‌اند، امروز سرمایه عظیمی ‌تحت عنوان نخبگان علوم پزشکی در استان داریم و لازم است ما نیز تلاش کنیم نخبگانی به آیندگان معرفی کنیم تا خدمات را در سطح جهانی ارایه کنند و این کار با تلاش و برنامه‌ریزی انجام می‌شود
به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دکتر «عنایت‌الله رحیمی» در این دیدار با آرزوی توفیق برای خدمتگزاری به مردم استان، افزود: من اعتقاد راسخی به دانشگاه‌ها و به ویژه دانشگاه علوم پزشکی دارم که به عنوان یک سرمایه اساسی در استان به شمار می‌رود و علاوه بر اینکه باید حفاظت شود و توسعه پیدا کند، بتوانیم بهره‌مندی مناسبی برای کشور و در سطوح بین‌المللی و منطقه‌ای از خدمات این دانشگاه داشته باشیم.
او دنیای امروز را دنیای اندیشه، فکر، علم و دانش خواند که نمی‌توان سرمایه‌گذاری چندانی بر روی منابع سنتی مانند نفت، گاز و معادن داشت، بلکه باید با تسهیل شرایط به کمک آن‌ها، بتوانیم در زمینه‌های دانش سرمایه گذاری لازم را انجام دهیم.
استاندار فارس ادامه داد: استانداری حامی ‌دانشگاه علوم پزشکی است و هر نوع حمایتی که در چهارچوب قوانین و در محدوده اختیارات ما باشد برای رفع مسایل مختلف و توسعه کارهای دانشگاه در سطوح ملی و استانی، انجام می‌شود.
دکتر رحیمی ‌گفت: تأمین سلامت و درمان در بیشتر نقاط دنیا یک کار حاکمیتی است؛ اما اعتقاد دارم آنجایی این بخش‌ها شکوفا می‌شود که به سمت و سوی بخش خصوصی سوق یابد و بخش‌های کلان و عمومی ‌بیشتر به سمت و سوی سیاست‌گذاری، نظارت، هدایت، کنترل و ارزیابی حرکت کند. او همچنین با تأکید بر جذب دانشجویان خارجی، اضافه کرد: با این اقدام علاوه بر کسب درآمد برای دانشگاه، سفیران فرهنگ و دانش کشور در سایر نقاط دنیا نیز خواهیم داشت.
اهمیت توجه به نیک اندیشان حوزه سلامت و تقدیر از آنان برای مشارکت و سرمایه گذاری در بخش بهداشت و درمان، محور دیگری از صحبت‌های استاندار فارس در این دیدار بود.
دکتر رحیمی ‌با اشاره به اهمیت اجرای قوانین و مقررات دانشگاه در زمینه‌های مختلف، گفت: ارتقای سطوح بهداشتی و درمانی با رعایت اصول و معیارهای دانشگاه انجام می‌شود؛ باید برای مردم حرف قانع‌کننده داشته باشیم و الزامات دانشگاه به زبان ساده و مردمی ‌به مردم ارایه شود تا از سوی آنان پذیرفته شود.
تأکید دیگر استاندار فارس در جمع اعضای هیئت رئیسه دانشگاه، ترویج نشاط و سلامتی در بین دانشجویان بود و آن را زمینه پویایی، پیشرفت علمی ‌و مسئولیت‌پذیری‌های آینده دانست.
او توجه به تشکل‌های دانشجویی اعم از سیاسی، صنفی، ورزشی و محیط زیستی را فرصتی برای تمرین مسئولیت پذیری در قشر جوان جامعه برشمرد و افزود: از طرح‌ها، ایده‌ها، راهنمایی‌ها و نقدهای سازنده استقبال می‌کنیم، نقدها می‌تواند راهگشا باشد و همه ما را تکمیل کند؛ باید تلاش کنیم تا از ایجاد چالش‌ها جلوگیری کنیم و مسایل را برطرف کنیم.
دکتر رحیمی‌ راهکار پیشبرد پروژه‌های عمرانی را نیز اولویت‌بندی بر حسب نیاز جامعه عنوان کرد.
او از برگزاری نشست‌های دوره‌ای و بازدید از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی شیراز در مسیر پیشبرد اهداف خبر داد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز در این دیدار با اشاره به نیاز دانشگاه‌ها به توجه خاص، گفت: حوزه خدمات دانشگاه علوم پزشکی شیراز دارای گستردگی فراوان بوده و همه حیطه‌های مرتبط با سلامت مردم در همه نقاط استان، از مناطق روستایی و با کمک بهورزان تا سطوح بالای مدیریت سلامت مردم را دربرمی‌گیرد.
دکتر «علی بهادر» ادامه داد: از ابتدای سال با وجود مسایل مختلف، با صرفه‌جویی در منابع، مدیریت هزینه‌ها و حذف هزینه‌های غیرضروری بر چالش‌های بسیاری غلبه کردیم و با تلاش و مدیریت مجموعه دانشگاه، موفق شدیم تا از خدمات‌دهی به مردم کاسته نشود و ارائه تمامی ‌خدمات به نحو شایسته صورت گیرد.
او در حیطه تجهیزات پزشکی و دارو نیز افزود: با وجود افزایش تورم، خریدها انجام می‌شود تا خدمات‌دهی به خوبی صورت گیرد؛ همچنین تلاش شده با کنترل هزینه‌ها، پرداخت‌ها به اساتید و کارکنان دانشگاه بدون مشکل انجام شود.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی