[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۵۳
  • دوره جدید

به‌دنبال فضایی مناسب و استاندارد هستیم، روزنامه شیراز نوین

در ادامه دیدارهای سرزده رئیس کل دادگستری استان فارس از حوزه‌های قضایی استان، علی القاصی رئیس کل دادگستری و نماینده عالی قوه قضاییه در استان  و حجت الاسلام و المسلمین سید کاظم موسوی معاون قضایی و مسئول نظارت و ارزشیابی قضات دادگستری فارس از حوزه‌های قضایی بیضا و کامفیروز بازدید کردند.
به گزارش روابط عمومی ‌دادگستری استان فارس طی این بازدید‌ها که در راستای نظارت و ارزیابی قضات و کارکنان حوزه‌های قضایی استان و بررسی نحوه عملکرد آنان انجام می‌شود اهداف مختلفی از جمله ارتقای شاخص‌های خدمت‌رسانی از جمله تکریم ارباب رجوع، کاهش زمان رسیدگی‌ها و شناسایی نقاط ضعف و قوت مجموعه قضایی دنبال می‌شود. رئیس کل دادگستری استان فارس در حاشیه بازدید از حوزه‌های قضایی بیضا‌ و کامفیروز گفت: در این بازرسی‌ها عملکرد کارکنان در سازمان را با معیار‌های مشخص و منطبق با اهداف مجموعه قضایی مورد بررسی قرار می‌دهیم تا زمینه ایجاد هماهنگی بیشتر درراستای اجرای وظایف و تکالیف سازمانی در فضایی مناسب و استاندارد فراهم شود.
القاصی با اشاره به اینکه دستگاه قضایی به واسطه مأموریت مهم خود یعنی احقاق حق و اجرای عدالت از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است گفت: بازرسی از بخش‌های قضایی و اداری در دستگاه قضایی به صورت مدون با رویکردهای متفاوت مدیریتی همواره در دستور کار قرار دارد و در بازدیدهای میدانی اخیر از حوزه‌های قضایی علاوه بر بررسی عملکرد فردی کارکنان عملکرد مدیریتی حوزه‌های قضایی نیز مورد رصد قرار می‌گیرد. وی با بیان اینکه تا کنون بیش از ٢٠ حوزه قضایی در سراسر استان مورد بازرسی و بازدید میدانی قرار گرفته است بیان کرد: تأکید بر تکریم ارباب رجوع و پیگیری امور مراجعان در کوتاه‌ترین زمان و کاهش اطاله دادرسی، توجه به اجرای تکالیف قانونی در رسیدگی‌ها، حساسیت در پیگیری پرونده‌های مهم و نظم و انضباط اداری از جمله تذکرات مدیریت ارشد قضایی استان در حوزه‌های قضایی است.
وی بررسی بازخوردهای اصلاحی در رویکرد خدمت‌رسانی مسئولین قضایی پس از هر بازرسی را از جمله اقدامات در دستور کار مدیریت ارشد قضایی استان خواند و افزود: در خصوص ایرادات و نقاط ضعف موجود ضمن تذکر و ارشاد لازم به قضات و کارکنان راه حل‌های قانونی جهت اصلاح امور و روند رسیدگی‌ها و نحوه ارائه خدمات قضایی ارائه می‌گردد و در یک دوره زمانی مشخص نتایج توسط تیم‌های بازرسی دیگر مجدداً بررسی می‌گردد.
رئیس کل دادگستری فارس در حاشیه بازدید به قضات توصیه کرد در برخورد با ارباب رجوع اخلاق اسلامی ‌و شأن قضایی را رعایت نموده و درخصوص تصمیمات قضایی اتخاذ شده درباره افراد نیز، آنان را با استناد به قوانین ومقررات توجیه و ارشاد نمایند. 
القاصی تصریح کرد: در رسیدگی‌های قضایی به قوانین و مقررات توجه کافی داشته و مقررات قانونی را رعایت نمایند.
وی تأکید کرد: کارمندان نقش تعیین کننده‌ای در موفقیت سازمان دارند و آنان نیز نباید از هر گونه تلاشی در انجام بهینه وظایف خود و حراست از شأن و جایگاه سازمان دریغ نمایند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی