[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۹۹۰
  • دوره جدید

اشتراک بر صنعت گردشگری ، روزنامه شیراز نوین

به گزارش روابط عمومی ‌و اموربین الملل شورای اسلامی ‌شهر شیراز، «ابراهیم صبوری» نایب رئیس شورای اسلامی ‌شهر شیراز در این دیدار گفت: شهرهای کرمان و شیراز از دیرباز دارای رابطه فرهنگی و اقتصادی مشترک بوده و همچنان می‌توانند در مسائلی همچون سرمایه گذاری درکنار هم باشند.
 وی با تشریح اقدامات انجام شده در دور پنجم شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: علاوه بر بدهی‌ها و حجم عظیم نیروها و فروش املاک شهرداری، ۶۵۰ پروژه نیمه‌تمام از دوره قبل وجود دارد به همین دلیل برنامه ۵ساله توسعه  یکسال تمدید شد تا در این مدت پروژه‌های شاخص را تکمیل کنیم.
نائب رئیس شورای اسلامی‌ شهر شیراز گفت: در راستای انضباط مالی و مبارزه با فساد، شورای شهر اقدام به تصویب طرح سامانه شفافیت شهرداری کرد که بر این اساس تمام معاملات و هرگونه تراکنش شهرداری در این سامانه درج خواهد شد.  «نوذر امامی» رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی ‌شهر شیراز با اشاره به برگزاری هفته کرمان در شیراز افزود: این دوشهر باید بر رونق گردشگری اهتمام ورزند زیرا گردشگران با ایجاد اشتغال می‌توانند درآمد مناسبی را برای شهر ایجاد کنند. 
«سولماز دهقانی» رئیس کمیسیون گردشگری وزیارت شورا گفت: وضعیت گردشگری در کشور مناسب نیست و ما نیازمند فضایی مناسب برای ارائه‌ی آداب و رسوم مردم به گردشگران هستیم.
وی افزود: در راستای ایجاد تعاملات فرهنگی بیشتر با شهر کرمان، بیلبوردهای تبلیغاتی شهر برای معرفی جاذبه‌های شهر کرمان اختصاص می‌یابد و شهر شیراز پذیرای گروه‌های فرهنگی شهر کرمان در ایام نوروز برای معرفی جاذبه‌های این شهر خواهد بود.  «سینا بنی زمانی» رئیس کمیسیون اقتصادوسرمایه گذاری شورای اسلامی ‌شهر شیراز با اشاره به روند ادارای مناسب در حیطه سرمایه گذاری در شهر کرمان گفت: میتوان با ایجاد تعاملات مناسب سرمایه گذاران فارسی و بنگاه‌های اقتصادی کرمان، سرمایه‌گذاری متقابل را تسهیل کنیم. وی حضور شهرداری به عنوان بخش عمومی ‌در حوزه‌هایی که وظیفه نداشته است را از اشتباهات شهرداری بیان کرد و افزود: با این اقدام بخش خصوصی از رقابت و فعالیت دور ماند و سرمایه بخش خصوصی از شیراز خارج شد. وی ادامه داد: سیاستگذاری شورای پنجم، سرمایه گذاری در حیطه گردشگری است به همین منظور فرصتهایی در حوزه ورزشی و پارکها و اقامتگاه‌های سنتی به منظور احیای بافت تاریخی و جذب سرمایه گذار درنظر گرفته شده است.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی