[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

بورس معادن برای اشتغال‌زایی ، روزنامه شیراز نوین

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس درجلسه رفع مشکلات واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی نی‌ریز خبر داد: اختصاص مشوق‌های سرمایه‌گذاری  بین 50تا 90درصد در 4 شهرک و ناحیه صنعتی نی ریزو آمادگی شرکت شهرک‌های صنعتی برای ایجاد نواحی جدید صنعتی در بخش‌های مشکان و قطروییه. 
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس از اهتمام بمنظور رفع مشکلات واحد‌های صنعتی و نیز توانمندساری آنها در بخش‌های تولید،بازار،صادرات و ارتقای فناوری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی‌ شرکت شهرک‌های صنعتی فارس، احد فتوحی پس از بازدید از چند واحد صنعتی در ناحیه صنعتی ده فاضل در جلسه رفع مشکلات واحد‌های صنعتی مستقر در شهرک‌های صنعتی نی ریز که با حضور فرماندار نی ریز برگزارشد،افزود: با رصد دقیق وضعیت واحد‌های صنعتی،به دنبال رفع مشکلات آنها هستیم و در این زمینه حضور مداوم در واحد‌های صنعتی و دیدارچهره به چهره با صاحبان  صنایع دراولویت برنامه‌ها قراردارد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس در ادامه  از اختصاص مشوق‌های سرمایه گذاری در 4شهرک و ناحیه صنعتی در شهرستان نی‌ریز خبر داد و گفت:این مشوق‌ها در راستای حمایت از سرمایه گذاران برای ایجاد و تولید و اشتغال و با هدف بسترسازی مناسب برای تولید کالای ایرانی اختصاص یافته است.
 فتوحی با اشاره به ایجاد 5شهرک و ناحیه صنعتی  در شهرستان نی‌ریز گفت: در حال حاضر کار واگذاری زمین در 4شهرک صنعتی در این شهرستان انجام می‌شود.
وی تصریح کرد: شهرک صنعتی  سنگ با 186 هکتار مساحت، شهرک‌ صنعتی تنگ حنا با 62هکتار مساحت، شهرک صنعتی  آباده طشک با 97هکتار و ناحیه صنعتی ده فاضل نیز با 46هکتار آماده استقرار واحدهای صنعتی است و شهرک صنعتی غدیر گه نیز با 120هکتار در مراحل امور زیرساختی است.
وی افزود: در بودجه امسال در مجموع بیش از 8میلیارد ریال برای امور توسعه زیربنایی در شهرک‌های صنعتی نی‌ریز درنظر گرفته شده که امیدواریم با تخصیص به موقع اعتبارات امور زیربنایی به نحو مناسب انجام شود. فتوحی  با بیان اینکه در مجموع مساحت اراضی در اختیار شهرک‌های صنعتی شهرستان نی ریز حدود511هکتار است گفت: تاکنون 240قراردادسرمایه گذاری با متقاضیان در این شهرک‌های صنعتی منعقد و از این تعداد حدود180واحد تولیدی،صنعتی و سنگبری با اشتغال افزون بر 2100نفر در مرحله فعالیت و 60واحد نیز درمرحله ساخت و ساز است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با اشاره به اختصاص مشوق‌ها در شهرک‌های صنعتی غدیرگه،ده فاضل،تنگ حنا و آباده طشک گفت: سرمایه گذاران به شرط ایجاد اشتغال و راه اندازی واحد‌های صنعتی براساس برنامه‌ زمان بندی می‌توانند بین 50تا 90درصد مشوق سرمایه گذاری در این شهرک‌های صنعتی استفاده کنند.
وی اضافه کرد:بر اساس مصوبه هیئت مدیره شرکت شهرک‌های صنعتی فارس سرمایه گذاران در شهرک صنعتی غدیرگه تا سقف 90درصد،در ناحیه  صنعتی ده فاضل تاسقف 50درصد و در شهرک‌های صنعتی تنگ حنا و آباده طشک نیز تاسقف 70درصد مشوق دریافت کرده و اسناد تعهدی آنها بازگردانده می‌شود.
 وی افزود: در شهرک صنعتی سنگ نی‌ریز زیرساخت‌ها و امکانات زیربنایی مورد نیاز صنعتگران، وجود دارد و با اجرای برنامه توسعه و تکمیل زیرساخت‌ها این شهرک صنعتی در وضعیت مناسب زیرساختی قرار خواهد گرفت. مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی فارس با بیان اینکه اراضی صنعتی این شهرک به سرمایه‌گذاران واگذارشده است، افزود: با توجه به وجود متقاضیان جدید سرمایه‌گذاری در این شهرک صنعتی، طرح توسعه شهرک صنعتی سنگ در دستور کار قرار گرفته است. وی در ادامه از اجرای طرح توسعه ناحیه صنعتی ده فاضل نیز خبر دادو گفت:مراحل اجرای این  طرح نیز با توجه به درخواست‌های سرمایه گذاران در دستورکار قرارگرفته است. فتوحی در ادامه از آمادگی این شرکت برای واگذاری امور ناحیه  صنعتی ده فاضل و شهرک صنعتی آباده طشک به بخش خصوصی خبردادو گفت:امور مربوط به تشکیل شرکت خدماتی و واگذاری امور به صنعتگران در دستورکار قرارگرفته است.
وی همچنین با اشاره به واست فرماندار نی ریز بمنظور راه اندازی نواحی صنعتی در بخش‌های مشکان و قطروییه از آمادگی این شرکت برای راه‌اندازی نواحی صنعتی جدید در این مناطق خبر داد و گفت:به شرط وجود سرمایه گذار و اولویت تأمین آب و نیزآمادگی داریم مراحل امکان‌سنجی و ایجاد نواحی جدید صنعتی را انجام دهیم.
فرماندار نی ریز نیز در این جلسه با تأکید بر اهتمام دستگاه‌های اجرایی برای رفع مشکل اشتغال و تولید در شهرستان گفت:از سرمایه گذاران حمایت کامل می‌شود تا روند توسعه صنعتی و اشتغال در شهرستان شتاب گیرد.
محمد رضا امیری همچنین با اشاره به وجود سرمایه گذاران بومی ‌در مناطق مشکان و قطروییه و نبود زیرساخت مناسب برای جذب این سرمایه گذاران،خواستار راه اندازی نواحی صنعتی در این بخش‌ها شد و گفت:مجموعه فرمانداری و سایر دستگاه‌های اجرایی نیز همکاری و حمایت لازم را انجام خواهند داد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی