[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۶۸۵
  • دوره جدید

استاندار فارس: انسجام کلید توسعه فارس است، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس هماهنگی و انسجام در سطوح مختلف مدیریتی را کلید توسعه فارس و ساختن آینده  ای روشن برای مردم دانست.
به گزارش ایسنا منطقه فارس، عنایت الله رحیمی‌ در دیدار با شهردار و مدیران شهرداری شیراز، با تأکید براینکه مدیریت ارشد فارس همکاری و همراهی لازم را با مجموعه شهرداری شیراز خواهد داشت، گفت: برطرف کردن نیازهای شهرداری به معنی تسهیل در خدمت رسانی به شهروندان است.
رحیمی ‌با تأکید بر وجود نگاه حمایتی نسبت به تمام شهرداری‌ها در استان فارس، گفت: در استان فارس هم اینک یکصد و ده شهر وجود دارد که همه آنها نیازمند حمایت حاکمیت است.
وی با بیان اینکه نگاه مدیریت ارشد استان فارس به آینده است و ورق زدن گذشته جایگاهی ندارد، گفت: با توجه به اینکه 50 درصد جمعیت استان فارس در شیراز زندگی می‌کنند در مدیریت شهری این کلانشهر باید با تئوری و نظر وارد عمل شویم و اقدامات مؤثری انجام دهیم که نتایج آن برای مردم ملموس باشد. 
استاندار فارس با بیان اینکه توفیق شهرداری شیراز به عنوان بخشی از بدنه مدیریتی استان در انجام وظایف و خدمات رسانی به منزله موفقیت مدیریت ارشد استان تلقی می‌شود، بر دو سویه بودن همراهی و تعامل تأکید کرد.  وی با اشاره به فعالیت‌های انجام شده در شهرداری شیراز این اقدامات را مؤثر ارزیابی و خاطرنشان کرد: با توجه به رویکرد شورای شهر شیراز اقدامات مناسبی به ویژه در حوزه فرهنگ‌سازی انجام شده است که امیدواریم بیش از پیش ادامه یابد. 
رحیمی ‌بر لزوم طراحی و اجرای پروژه‌های شاخص در شهر شیراز تأکید و اضافه کرد: به نتیجه رسیدن طرح محور عرفان و ساماندهی رودخانه خشک، نمونه‌هایی از اینگونه پروژه‌های شاخص و قابل آدرس دهی است که می‌تواند در تاریخ شهر شیراز ماندگار شود. 
استاندار فارس همچنین با اشاره به اهمیت بافت تاریخی فرهنگی در شیراز، یادآور شد: اقدامات مؤثر در  این بافت ارزشمند می‌تواند علاوه‌بر ایجاد زمینه رونق اقتصادی در شهر، سبب پایداری مؤلفه‌های مختلف فیزیکی، فرهنگی،اجتماعی و... خواهد شد. 
رحیمی ‌با بیان اینکه بیکاری قشر تحصیلکرده و جوان از معضلات و دغدغه‌های اصلی حال حاضر در جامعه است، افزود: بافت تاریخی شیراز ظرفیت ایجاد بنگاه‌های مبتنی بر اقتصاد خلاق را دارد و می‌تواند بخشی از دغدغه اشتغال را ضمن دستیابی به هدف احیای زندگی در بافت محقق کند. 
وی با اشاره به شرایط سخت کنونی و مشکلات ایجاد شده در حوزه‌های اقتصادی همچون ارز، تأکید کرد: هنر مدیریت در شرایط سخت نمایان می‌شود بنابراین سختی‌ها را باید بپذیریم و برای برون‌رفت از آنها برنامه‌ریزی کنیم. 
استاندار فارس از مدیران شهرداری شیراز خواست با پرهیز از حواشی و پرداختن به موضوعات اصلی به سوی ساختن آینده‌ای بهتر برای شیراز گام بردارند.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی