[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

به دنبال توسعه گردشگری ورزشی در فارس هستیم ، روزنامه شیراز نوین

مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس گفت: به دنبال توسعه گردشگری ورزشی در استان فارس هستیم.
به گزارش روابط عمومی‌ و پایگاه خبری و اطلاع رسانی اداره کل ورزش و جوانان فارس، حیدر علی کامیاب که در جلسه شورای اداری شهرستان گراش سخن می‌گفت، با اشاره به توصیه‌های اخیر استاندار فارس مبنی بر اهمیت تأمین زیرساخت‌های لازم برای میزبانی از رقابت‌های مختلف بین المللی در سطح استان،افزود: فارس با تنوع آب و هوایی می‌تواند در طول سال میزبان رقابت‌ها و رویدادهای بزرگ بین‌المللی باشد.
وی از دو ورزشگاه پارس و شش هزار نفره شیراز به‌عنوان دو مجموعه با ظرفیت‌های میزبانی از مسابقات و رویدادهای بین المللی یاد کرد و گفت: در جنوب فارس نیز مجموعه خیرساز محبی یک ظرفیت بزرگ در این حوزه محسوب می‌شود.
دبیر شورای عالی ورزش استان با ابراز خوشحالی از نگاه ویژه استاندار به مقوله ورزش، شناخت وی از نقاط ضعف و قوت زیرساخت‌های ورزشی استان و وجود نگاه مشترک توسعه محور در این حوزه را عامل پیشرفت و تحقق هدف از پیش تعیین شده دانست و افزود:گردشگری ورزشی منبعی سرشار از سلامتی و در عین حال پر سود و درآمد است.
کامیاب افزود: اگر بتوانیم شرایط استفاده از این منابع را در استان توسعه دهیم فارس از مواهب و مزایای زیادی بهره‌مند خواهد شد.
وی با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ورزشی در چندسال اخیر جهش غیر قابل مقایسه ای با گذشته داشته است گفت: ورزشگاه پارس ۲۳ سال پیش‌کلنگ‌زنی شده بود و یک دو سال افتتاح شد و عملیات  احداث ورزشگاه ۶ هزار نفری شیراز که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری به شیراز بود و می‌بایست سال ۹۰ به بهره‌برداری می‌رسید از سال ۹۴ آغاز شده است.
مدیر کل ورزش و جوانان استان فارس در بخش دیگری از صحبت‌هایش نقش خیرین ورزشی در توسعه اماکن ورزشی و تشویق جوانان به امر ورزش را بسیار تأثیرگذار دانست و گفت: این نقش در جنوب استان پررنگ‌تر از بقیه نقاط فارس است. کامیاب اثرگذاری این نقش را در ارتقای سطح سلامت جامعه غیر قابل انکار دانست و با تقدیر از حضور خیرین در حوزه ورزش گفت: اینکه خیرین بر نیازهای امروز و فردای جامعه واقف باشند و بر مبنای آن اقدام به صرف هزینه کنند در پیشرفت و تعالی جامعه از اهمیت سرشاری برخوردار است. وی با بیان اینکه بسیاری از خیرین دوش دوش دولت در ایجاد و توسعه اماکن ورزشی با اداره کل همراه بوده‌اند افزود: فرهنگ سازی جهت حضور دیگر خیرین در عرصه ورزش استان فارس می‌تواند شرایط را برای توسعه ورزش در دو حوزه همگانی و قهرمانی مهیا‌تر از گذشته کند.
 مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس ساخت ۲۷۰زمین چمن مصنوعی در شهرستان‌ها و روستاها و بخش‌های مختلف استان و همچنین تکمیل ۲۳۰پروژه نیمه‌تمام به جا مانده از دولت‌های قبل در چهار سال اخیر را تنها بخشی از خدمات اداره کل ورزش و جوانان استان به مردم فارس دانست و افزود:این سطح از خدمت‌رسانی حاصل همدلی یک تیم اجرایی در اداره کل، حمایت مدیریت ارشد استان، نمایندگان مجلس و مقام عالی وزارت است. 
گفتنی است مدیرکل ورزش و جوانان استان فارس در سفر یک روزه خود به شهرستان‌های فیروزآباد،میمند،قیروکارزین و گراش ضمن حضور در جمع جوانان و ورزشکاران از روند توسعه پروژه‌های ورزشی در این شهرستان‌ها بازدید کرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی