[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۸۲۵
  • دوره جدید

وزارت خارجه سفیر رومانی را احضار کند، روزنامه شیراز نوین

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت‌ که وزارت امور خارجه باید در اعتراض به تحریم اخیر اتحادیه اروپا سفیر رومانی را به‌عنوان نماینده رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا احضار کند.
علیرضا رحیمی ‌در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به تحریم جدید اتحادیه اروپا، اظهار کرد: در ماه‌های اخیر شاهد یکسری اتهامات بی‌اساس توسط برخی از کشورهای اروپایی نسبت به جمهوری اسلامی ‌ایران بودیم که نه تنها مستندات و ادله کافی نداشتند که ارتباطات این اتهامات نشان‌دهنده وجود سناریویی پشت این اتهامات است. وی با اشاره به مناسبات ایران و اتحادیه اروپا، گفت‌: مناسبات ایران و اتحادیه اروپا از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است؛ لذا نباید افراطیون عامل بر هم خوردن این مناسبات به خصوص دوجانبه شوند، البته که موارد مطرح شده در روزهای اخیر از اساس بی‌پایه است.
این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ‌در پایان تأکید کرد: در حال‌ حاضر رومانی رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا است؛ لذا درخواست ما از وزارت امور خارجه احضار سفیر رومانی به عنوان نماینده رئیس دوره‌ای اتحادیه اروپا می‌باشد تا توضیحات لازم داده شود که در نهایت اقدامات افراطیون منجر به بر هم خوردن کاهش مناسبات با اتحادیه اروپا نگردد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی