[ فردا را به امروز می آوریم ]
  • آخرین شماره ۷۱۰
  • دوره جدید

استفاده از ظرفیت اشتغال‌زایی ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی در فارس ، روزنامه شیراز نوین

استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از ۷۲ هزار بنگاه اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنفی، معدنی و... در سطح استان وجود دارد؛ فرمانداران را مکلف کرد پس از تهیه لیست اسامی ‌این بنگاه‌ها با رایزنی و ایجاد تعامل در قالب یک کارگروه، زمینه ایجاد اشتغال حداقل یک نفر در هر یک از بنگاه‌ها را فراهم کنند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری فارس، دکتر عنایت اله رحیمی‌ در جمع فرمانداران  استان با تأکید بر اینکه یقیناً چارچوب اصلی فعالیت‌ها بر مبنای سند چشم‌انداز توسعه، برنامه پنج ساله، بودجه و طرح‌های مصوب باید ادامه یابد به اولویت‌های مهم از دیدگاه مدیریت ارشد استان اشاره کرد و افزود: با توجه به شرایط کنونی جامعه اولویت همه ما باید اشتغال‌زایی برای جوانان به ویژه قشر تحصیلکرده  بیکار باشد.
 وی با بیان اینکه لازمه اشتغال‌زایی فراهم نمودن پیش‌زمینه‌های لازم است، عنوان کرد: جلب و جذب سرمایه‌های داخلی و خارجی و توجه به سرمایه‌گذاران یکی از مهمترین زمینه‌های ایجاد اشتغال است.
استاندار فارس با اشاره به اینکه بیش از 72 هزار بنگاه اقتصادی در بخش‌های مختلف تولیدی، صنفی، معدنی و... در سطح استان وجود دارد؛ فرمانداران را مکلف کرد پس از تهیه لیست اسامی‌این بنگاه‌ها با رایزنی و ایجاد تعامل در قالب یک کارگروه زمینه ایجاد شغل برای حداقل یک نفر در هر یک از بنگاه‌ها را فراهم کنند.
وی ادامه داد: تنها با فعال کردن 10 درصد از این ظرفیت تا پایان سال بیش از 7 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد می‌شود.
دکتر رحیمی ‌با بیان اینکه  نرخ 8.7درصد بیکاری استان که در سال‌های گذشته روندی کاهشی داشته و امروز نیز کمتر از میانگین بیکاری کشوری است، آماری امیدوار کننده و مطلوب محسوب می‌شود، اظهار کرد: در کنار این آمار که با در نظر گرفتن شاخص‌های خاصی به دست می‌آید، باید هر یک از فرمانداران  اسامی ‌افرادی که با پیگیری و همراهی آنها در شهرستان مربوطه مشغول به کار شده‌اند را ارائه نمایند. نماینده عالی دولت در استان فارس همچنین تأکید کرد: مشوق‌ها و همکاری‌های لازم در راستای تسهیل امور بنگاه‌های اقتصادی که در این زمینه همکاری می‌کنند در دستور کار فرمانداران قرار گیرد.
استاندار فارس مدیریت منابع آب را از دیگر اولویت‌های مهم استان برشمرد و افزود: جلوگیری از حفر چاه‌های غیر مجاز، کنترل میزان بهره‌برداری از چاه‌های مجاز، توسعه آبیاری‌های نوین همچون آبیاری تحت فشار و زیر‌سطحی، توسعه و ترویج کاشت گیاهان کم‌آب‌بر و جایگزینی گیاهانی که بازدهی اقتصادی مناسبی دارند با همکاری فرمانداری‌ها و جهاد کشاورزی در شهرستان‌ها در دستور کار قرار گیرد.
دکتر رحیمی‌ امنیت را مهمترین مؤلفه ایجاد آسایش در جامعه دانست و بر لزوم همکاری هر‌چه بیشتر فرمانداری‌ها با نیروی انتظامی، مجموعه دستگاه قضا و سایر دستگاه‌های امنیتی تأکید کرد.
وی با تأکید بر اینکه ورود دستگاه‌های نظارتی به زوایای پنهان و آشکار فعالیت دستگاه‌های اجرایی، فرمانداری‌ها، بخشداری‌ها، دهیاری‌ها و... مجاز، واجب و قابل قبول است، عنوان کرد: این امر زمینه‌ساز ایجاد اعتماد بین مردم و مسئولان، جلوگیری از رخدادهای احتمالی نا مناسب و صیانت از مدیران تلاشگر خواهد شد. نماینده عالی دولت در استان فارس ایجاد نشاط و سر‌زندگی اجتماعی را بسیار مهم توصیف کرد و گفت: جامعه با نشاط و سر‌زنده می‌تواند به سمت تعالی و پیشرفت حرکت کند. 
وی از فرمانداران خواست ارتباط و تعامل صمیمانه با مردم را مدنظر قرار داده و انتقادات و مطالبات آنها را بشنوند و صادقانه به تشریح شرایط بپردازند.
دکتر رحیمی ‌همچنین بر لزوم توانمندسازی پرسنل فرمانداری‌ها از طریق امکانات و مقدورات موجود تأکید کرد. 
ارتباط مستمر و تعامل مثبت با ائمه جمعه، تأمین رفاه کارکنان فرمانداری‌ها، افزایش بانوان در پست‌های مدیریتی، آمادگی برای سفرهای نوروزی در استان از دیگر توصیه‌های استاندار فارس در نخستین دیدار وی با فرمانداران شهرستانی استان بود.
دکتر رحیمی ‌همچنین با اشاره به نزدیک شدن ایام‌الله دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ‌به تلاش‌های ناکام دشمنان و معاندان برای خدشه وارد کردن به این جشن‌ها اشاره کرد و افزود:تشریح دستاوردهای انقلاب اسلامی‌ و مقایسه این دستاوردها در حوزه‌های مختلف با پیش از انقلاب در دستور کار همه فرمانداران قرار گیرد.

تاکنون نظری برای این خبر ثبت نشده است!
ثبت نظر جدید
نام و نام خانوادگی  

آدرس ایمیل    

متن نظر  

کد امنیتی